Культурно сперечаються та вчать українську мову: після повномасштабного вторгнення три подруги заснували в Одесі розмовний клуб із назвою “Ляси точать”. Анастасія Виноходова, Лизавета Поточевська та Ірина Алексеєнко самі зростали у зросійщеному середовищі та розпочали перехід на українську мову з себе. Тепер залучають до цього процесу й відвідувачів. Більше бачила знімальна група Суспільного.
Організаторки запрошують до клубу експертів та запроваджують різни формати вивчення української. Проводять ігри, дебати, кіно- та літературні клуби. Клуб розташувався в артгалереї “Тонкі матерії”. Тут за вільний донат учасники можуть доєднуватись до різних форматів.


"Ідея прийшла у нас в заснуванні цього клубу насправді з егоїстичних намірів, тому що з початку повномасштабного вторгнення ми зрозуміли, що ми відповідаємо за те, що не реагували на це вісім років", — розповіла засновниця Анастасія Виноходова.
"Спочатку було досить багато хейту, ми не очікували", — розповідає співзасновниця Лизавета Поточевська. — "Писали, що "что вы пытаетесь изменить, а как же одесский язык", — додає Ірина Алексєєнко.
Єлизавета розповідає: на зустрічі приходили люди, які були скептично налаштовані й говорили, що Одесу неможливо зробити українськомовною і забувати своє коріння не потрібно.


На всіх етапах навчання учасників супроводжують експерти: історики, літературо- та мовознавці.
"Тут я допомагаю дівчаткам, організаторам, в розмовному клубі "Ляси точать". Ми спілкуємось, практикуємо українську, допомагаємо одеситам і всім охочим гостям міста практикувати і покращувати рівень саме української мови", — розповіла викладачка української мови Інна Чумаченко.

Кількість відвідувачів клубу щораз поповнюється. Діляться своїм досвідом переходу на українську мову:
"Вирішила перейти на українську 23 лютого. Вже в атмосфері були чутки про війну. Щоб було легше перейти, потрібно читати українською, слухати українською, щоб твій аудіо- та медіапростір був українською, тоді реально набагато легше. Я прочитала дві книжки українською, щоб поповнити запас", — каже відвідувачка Анастасія Зайчук.

"Я сам хочу поступово переходити на українську, спілкуватись нею більш ніж російською. Російська це мова якою я спілкувався майже усе життя. Українською я почав спілкуватись лише цього літа, коли була перша зустріч у клубі. Треба не соромитись, намагатись, робити помилки, це нормально. Якщо будуть якісь друзі та знайомі, які вас підтримують у цьому напрямку, це буде дуже добре", — ділиться відвідувач Максим Балута.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області