У Чернівецькій області релігійна громада проголосувала за перехід до ПЦУ

У Чернівецькій області релігійна громада проголосувала за перехід до ПЦУ

У Чернівецькій області релігійна громада проголосувала за перехід до ПЦУ
Збори релігійної громади села Хрещатик 18 грудня. Facebook / Світлана Масловська

У Чернівецькій області релігійна громада села Хрещатик проголосувала за перехід до Православної церкви України.

Про це у коментарі Суспільному повідомив голова Кадубовецької громади Микола Катеринчук.

За його словами, на зборах було 152 людей, з них 151 проголосували за перехід, ще одна людина утрималася. Надалі документи про перереєстрацію релігійної громади мають подати до ОВА.

На зборах були священники від ПЦУ, водночас місцевий священник з УПЦ не прийшов на збори, повідомив Суспільному організатор зборів Сергій Луцик.

"Люди давно хотіли перейти, тепер наважилися. Ми зробили оголошення, попередили людей за чотири дні про збори. Конфліктів на зборах чи напередодні не було", — розповів Луцик.

За його словами, рішення про перехід не пов'язують з недавніми безпековими заходами в монастирі в Хрещатику, які проводили правоохоронці. "Ми про це вже дізналися на другий день після обшуків, коли розклеювали оголошення", — повідомив організатор зборів.

Як релігійній громаді змінити підлеглість

  • Парафія має провести загальні збори. Рішення про перехід має ухвалити не менш як дві третини від кількості членів релігійної громади.
  • Рішення мають засвідчити підписами.
  • Аби зареєструвати релігійну громаду, її члени повинні подати статут нової громади, копію рішення про її утворення, протокол загальних зборів з підписами. Ці документи передають до місцевої адміністрації.
  • Після переходу громади не втрачають прав на майно та культову споруду.
  • Частина громади, що виступила проти переходу, може зареєструвати власний статут та укласти договір про порядок користування культовою спорудою.

Що відомо

  • Від початку повномасштабного вторгнення до Чернівецької ОВА надійшли чотири заяви від релігійних громад Української православної церкви про перехід до Православної церкви України. Станом на 12 листопада, дві громади перейшли, ще дві — на розгляді.

Читайте також

У монастирі УПЦ на Буковині знайшли імперську літературу та молитви за Росію

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок