У монастирі УПЦ на Буковині знайшли імперську літературу та молитви за Росію

У монастирі УПЦ на Буковині знайшли імперську літературу та молитви за Росію

У монастирі УПЦ на Буковині знайшли імперську літературу та молитви за Росію
Молитва про Росію, яку виявили під час безпекових заходів у храмах УПЦ на Буковині. Фото: Facebook / Управління СБУ в Чернівецькій області

Під час безпекових заходів у монастирі УПЦ в Кулівцях Чернівецької області правоохоронці виявили літературу із зображенням російського царя Миколи II та молитви, у яких йдеться про "порятунок держави російської".

Про це йдеться на сторінці управління СБУ області у Facebook.

У повідомленні йдеться, що правоохоронці виявили церковну літературу, у якій "відображається духовне єднання ченців із російською православною церквою".

СБУ знайшла в храмах УПЦ на Буковині молитви за Росію та імперську літературу
Література, яку знайшли під час контррозвідувальних заходів у монастирях УПЦ. Фото: Facebook / Управління СБУ в Чернівецькій області

"Серед книг є "історичні" опуси, в яких розповідається, що "Київ без великої Росії і окремо від Росії немислимий у жодному разі" та містять у собі відверті антисемітські висловлювання", — повідомили в СБУ.

Вилучені матеріали правоохоронці відправлять на експертизу, за результатами якої визначатимуть подальші процесуальні дії.

СБУ знайшла в храмах УПЦ на Буковині молитви за Росію та імперську літературу
Російський цар Микола II на обкладинці однієї з книг. Фото: Facebook / Управління СБУ в Чернівецькій області

Суспільне намагалось сконтактувати з представниками монастирів. На номери, вказані у реєстрах, ніхто не відповідав.

Що відомо

  • 14 грудня правоохоронці проводили контррозвідувальні заходи в монастирях УПЦ в Хрещатику та Кулівцях. Там шукали заборонені предмети та людей, які можуть нести шкоду державному суверенітету. Загалом такі перевірки проводили ще у дев'яти областях України.
  • 11 грудня президент ввів у дію рішення РНБО щодо персональних санкцій проти семи церковних діячів УПЦ МП, зокрема й митрополита Чернівецько-Буковинської єпархії Мелетія.
  • Суспільне сконтактувало з Чернівецько-Буковинською єпархією з проханням, аби митрополит Мелетій дав коментар з приводу санкцій. Там відповіли, що наразі Мелетій утримується від коментарів для медіа.
  • 25 листопада у соборі УПЦ в Чернівцях працівники СБУ провели обшуки. Згодом заявили, що знайшли документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівників єпархії. Також виявили "методички" від кураторів з Москви нібито щодо того, як проводити церковні літургії після повномасштабного вторгнення.
  • Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ Мелетій прокоментував обшуки СБУ в єпархії. Він заперечив наявність у себе російського громадянства. Мелетій вважає, що обшуки провели, аби видати його за злочинця.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок