У двох монастирях УПЦ на Буковині правоохоронці проводять безпекові перевірки

У двох монастирях УПЦ на Буковині правоохоронці проводять безпекові перевірки

У двох монастирях УПЦ на Буковині правоохоронці проводять безпекові перевірки
Успенський Кулівецький чоловічий монастир. Джерело: monasteries.org.ua

У двох чоловічих монастирях Української православної церкви в Чернівецькій області правоохоронці проводять контрдиверсійні заходи. Оглядають територію та приміщення для виявлення заборонених предметів чи людей, які можуть нести шкоду державному суверенітету.

Про це у коментарі Суспільному повідомила речниця управління СБУ області Леся Федоренко.

Безпекові перевірки проводять у монастирях у селах Хрещатик та Кулівці колишнього Заставнівського району.

"Правоохоронці проводять огляд території та приміщень для виявлення людей, які можливо причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України та заборонених предметів", — повідомила Федоренко.

За її словами, заходи проводять для "унеможливлення використання релігійних громад як осередку "русского мира" та убезпечення населення від провокацій і терористичних актів". Перевірку проводять за участі представників монастирів.

Суспільне намагається сконтактувати з представниками монастирів. На номери, вказані у реєстрах, не відповідають.

Що відомо

  • 14 грудня в СБУ повідомили, що проводять безпекові заходи в церквах УПЦ в дев'яти областях України.
  • 11 грудня президент ввів у дію рішення РНБО щодо персональних санкцій проти семи церковних діячів УПЦ МП, зокрема й митрополита Чернівецької-Буковинської єпархії Мелетія.
  • Суспільне сконтактувало з Чернівецько-Буковинською єпархією з проханням, аби митрополит Мелетій дав коментар з приводу санкцій. Там відповіли, що наразі Мелетій утримується від коментарів для медіа.
  • 25 листопада у соборі УПЦ в Чернівцях працівники СБУ провели обшуки. Згодом заявили, що знайшли документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівників єпархії. Також виявили "методички" від кураторів з Москви нібито щодо того, як проводити церковні літургії після повномасштабного вторгнення.
  • Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ Мелетій прокоментував обшуки СБУ в єпархії. Він заперечив наявність у себе російського громадянства. Мелетій вважає, що обшуки провели, аби видати його за злочинця.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок