Історія "Мрії". Держоргани не надають документи на підтвердження оплати "Епіцентром" літака з Китаю

Історія "Мрії". Держоргани не надають документи на підтвердження оплати "Епіцентром" літака з Китаю

Ексклюзивно
Історія "Мрії". Держоргани не надають документи на підтвердження оплати "Епіцентром" літака з Китаю
. ОПУ

23 квітня літак АН-225 "Мрія" авіакомпанії "Антонов" привіз із Китаю до України вантаж медичних засобів для боротьби з коронавірусом. Після скандалу в ЗМІ, щодо перевезення цим бортом комерційного вантажу поряд з гуманітарним, Офіс президента та компанія "Епіцентр" обіцяли надати документи щодо оплати рейсу приватною компанією. З того моменту майже два тижні Суспільне намагалося отримати ці документи від ОПУ, МОЗ, Епіцентру та держпідприємства "Антонов", і ось, що з цього вийшло.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Борт зустрічав президент Володимир Зеленський, який прямо на летовищі сказав, що "Мрія" привезла в Україну 12 мільйонів масок (для лікарень і аптечних мереж), близько 260 тисяч захисних окулярів і понад 100 тисяч захисних костюмів. А в Офісі президента уточнили, що "Мрія" доправила з міста Тяньцзінь понад 100 тонн гумвантажу.

За кілька днів з'явилась інформація, що нардеп Олександр Герега, якому належить "Епіцентр", звернувся до КМДА та депутатів із закликом купувати у його мережі медичні маски, які в Україну з Китаю доставила "Мрія". Зокрема, надходження листа з такою пропозицією від Гереги підтвердив мер Києва Віталій Кличко. Тоді ж у Офісі президента заявили, що частина вантажу медзасобів, привезеного в Україну літаком "Мрія", була доставлена на замовлення комерційних структур.

У самому ж "Епіцентрі" повідомили, що у межах загального вантажу, який доправила "Мрія", на гуманітарні цілі мережа закупила 2 мільйони медичних масок, 75 тисяч захисних костюмів, 30 тисяч спеціальних окулярів. У компанії додали, що оплатили рейс і готові надати фінансовий звіт про оплату перельоту.

ДОКУМЕНТІВ НЕ НАДАЛИ

2 травня Суспільне направило інформаційний запит у "Епіцентр" з проханням надати копії документів, що підтверджують факт оплати компанією рейсу "Мрії". Відповіді редакція досі не отримала.

Також Суспільне направило запит до Офісу президента з проханням повідомити, скільки медичних масок, захисних костюмів та спеціальних окулярів було закуплено на гуманітарні цілі, а скільки з комерційною метою. Окрім того, ми просили, відповідно до закону "Про публічну інформацію", надати документи, що підтверджують інформацію про відповідні закупівлі і пояснити, яким чином розподілили гуманітарний вантаж по регіонах України.

У ОПУ відповіли, що придбання та транспортування доставлених в Україну медзасобів, здійснювалося за кошти комерційних організацій. Також там уточнили, що літак доставив дві категорії вантажу: гуманітарний, який передали до лікарень, і комерційний.

Інформацію стосовно розподілу та оплати рейсу літака у Офісі президента не надали. Це питання переадресували до Міністерства охорони здоров'я та держпідприємства "Антонов".

Відповідь Офісу президента
Відповідь Офісу президента. Original

Раніше Суспільне звернулося за інформацією стосовно оплати до державного підприємства "Антонов". У компанії повідомили, що літак виконував перевезення медичних засобів на комерційній основі, згідно з укладеним контрактом.  

"ДП "АНТОНОВ" не вповноважене замовником розкривати подробиці та умови контракту, в тому числі характер вантажу, які є комерційною таємницею", - йшлося у повідомленні.

У МОЗ же відповіли, що міністерство не здійснювало оплату літака Ан-225 "Мрія", закупівлю та розподіл засобів для боротьби з СOVID-19 зазначеного медичного вантажу.

Відповідь МОЗ
Відповідь МОЗ. Суспільне мовлення

На початок