"Мрія" від Гереги: Епіцентр заявляє, що оплатив рейс із медзасобами із Китаю

"Мрія" від Гереги: Епіцентр заявляє, що оплатив рейс із медзасобами із Китаю

"Мрія" від Гереги: Епіцентр заявляє, що оплатив рейс із медзасобами із Китаю
.

Мережа торговельних центрів "Епіцентр" заявила, що оплатила рейс українського літака "Мрія" з медичними товарами із Китаю.

"З початку розповсюдження коронавірусної інфекції компанія "Епіцентр" відгукнулася на ініціативу Президента України Володимира Зеленського щодо забезпечення закладів охорони здоров’я необхідними засобами захисту та обладнанням для боротьби з СОVID-19. У межах цієї співпраці національна мережа торгових центрів "Епіцентр" оплатила авіарейс із Китаю, який здійснював літак Ан-225 "Мрія" авіакомпанії "Антонов", - йдеться у заяві на сайті компанії.

У компанії зазначили, що готові надати фінансовий звіт про оплату перельоту, а "частина вантажу дійсно призначалася для продажу в мережі "Епіцентр". Проте компанією "було прийняте рішення не озвучувати участь у фінансуванні рейсу."

"З моменту прильоту "Мрії" в Україну всім обласним державним адміністраціям та регіональним благодійним фондам були розіслані листи з проханням надати потреби області в засобах захисту. Частина вантажу вже передана до Хмельницької області, яку "Епіцентр" згідно зі зверненням Президента забезпечує всім необхідним для боротьби з коронавірусом", - кажуть у компанії.

Також у "Епіцентрі" додали, що вантаж оформлений зі звільненням від сплати ввізного мита й ПДВ, від якого, згідно зі змінами до законодавства, звільняються всі медичні товари, як гуманітарного, так і комерційного призначення.

Що відомо

  • 23 квітня АН-225 "Мрія" перевіз із Китаю до України черговий вантаж медичних засобів. Його зустрічав президент Володимир Зеленський. Тоді у Офісі президента повідомили, що до України доставили гуманітарний вантаж.
  • Пізніше з'явилась інформації, що нардеп Олександр Герега звернувся до КМДА з закликом купувати у "Епіценті" медичні маски, які в Україну з Китаю доставила "Мрія".
  • Мер Києва Віталій Кличко підтвердив, що від нардепа Олександра Гереги надійшов лист з пропозицією придбати медичні товари для протидії епідемії коронавірусної інфекції у його компанії "Епіцентр К".
  • У Офісі президента зазначили, що протягом квітня держава забезпечила доставку в Україну 1,3 млн спеціальних респіраторів, понад 200 тисяч одноразових костюмів, а також 250 тисяч ПЛР-тестів з Китаю та Південної Кореї. Проте частина з них була привезена на замовлення комерційних структур.
  • Депутати фракції "Голос" направили листи до НАБУ і НАЗК з проханням розслідувати можливу корупцію нардепа Олександра Гереги.
На початок