"Мрія" для Гереги": Кличко підтвердив, що нардеп пропонував місту купити маски в "Епіцентрі"

"Мрія" для Гереги": Кличко підтвердив, що нардеп пропонував місту купити маски в "Епіцентрі"

"Мрія" для Гереги": Кличко підтвердив, що нардеп пропонував місту купити маски в "Епіцентрі"
.

Мер Києва Віталій Кличко підтвердив, що від народного депутата Олександра Гереги надійшов лист з пропозицією придбати медичні товари для протидії епідемії коронавірусної інфекції у його компанії "Епіцентр К". Раніше в Офісі президента підтвердили, що частина рекордного вантажу медзасобів, привезеного нещодавно в Україну літаком "Мрія", була доставлена на замовлення комерційних структур.

За словами міського голови столиці, лист надійшов 28 квітня.

"Щодо вчорашніх повідомлень про лист народного депутата Гереги придбати захисні маски у компанії Епіцентр. Я підняв інформацію. такий лист нардепа зареєстрований у канцелярії КМДА 28 квітня. Ми повинні його розглянути в установленому законом порядку", - сказав Кличко.

Він наголосив, що до цього подібних листів від Гереги не було.

Мер зазначив, що на початку обмежувальних заходів, коли був гострий дефіцит засобів захисту, "Епіцентр" благодійно надав місту 100 тисяч масок.

"Також 1 квітня КП "Фармація", до того як надійшли маски, замовлені містом, закупило 50 тисяч масок в "Епіцентрі". Маски в "Епіцентрі" були придбані комунальним підприємством "Фармація", а не за бюджетні кошти. Вони були куплені для розповсюдження у мережі комунальних аптек", - наголосив Кличко.

Він додав, що загалом місто закупило маски як в українських виробників, так і у постачальників за кордоном. Переважну більшість - за кошти благодійників і КП "Фармація".

Раніше ЗМІ повідомляли, що Герега звернувся до Кличка з пропозицією купити в "Епіцентрі" засоби індивідуального захисту , які з-за кордону доставив літак "Мрія".

Як відомо, 23 квітня АН-225 "Мрія" перевіз із Китаю до України черговий вантаж медичних засобів. Його зустрічав президент Володимир Зеленський.

Після появи інформації про звернення Гереги до КМДА щодо закупівлі масок, в Офісі президента повідомили, що протягом квітня держава забезпечила доставку в Україну 1,3 млн спеціальних респіраторів, понад 200 тисяч одноразових костюмів, а також 250 тисяч ПЛР-тестів з Китаю та Південної Кореї.

Проте частина з них була привезена на замовлення комерційних структур.

"Перший вид таких вантажів – це гуманітарна допомога для України, яка закуповувалася за кошти українського бізнесу зі спеціальних фондів. Другий вид – це засоби захисту, які купував бізнес як гуманітарну допомогу для регіонів свого базування", - розповів заступник керівника ОПУ Кирило Тимошенко.

"Третій вид – товар, який постачали за комерційними запитами, зокрема від аптечних мереж та ритейлерів. У цьому випадку держава перенаправляла запити в авіакомпанії, з якими бізнес мав комерційні відносини. Натомість одним із прохань держави до авіакомпаній стало надання бізнесу максимально низької вартості перевезення, щоб наповнити ринок масками", - пояснив він.

За його словами, надалі необхідні засоби закуповуватимуться структурами Міністерства охорони здоров’я і постачатимуться для наповнення резервів.

Що відомо

  • Згідно з даними opendatabot, ТОВ "Епіцентр К" станом на 30 квітня належить родині Олександра та Галини Герег (51.3% та 47,97% відповідно) та Тетяні Суржик (0.73%).
  • Олександо Герега депутата 7,8 та 9 скликань. Нині він є членом депутатської групи "За майбутнє". Також він голова підкомітету з питань загального податкового адміністрування та оподаткування на прибуток підприємств, бухгалтерського обліку і аудиту Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.
На початок