Як житиме Київ у випадку тривалої відсутності електрики — роз’яснення Кличка

Як житиме Київ у випадку тривалої відсутності електрики — роз’яснення Кличка

Як житиме Київ у випадку тривалої відсутності електрики — роз’яснення Кличка
Фото ілюстративне: Єлизавета Серватинська/Суспільне

У столиці постійно розширюється перелік закладів, які можуть працювати на автономних джерелах живлення у випадку надзвичайної ситуації. Детально роботу усіх галузей міста у разі тривалої відсутності електрики — транспорту, зв’язку, торгівлі, медицини — описав мер Києва Віталій Кличко.

 • У разі повної відсутності світла на всіх міських маршрутах трамваїв і тролейбусів курсуватимуть автобуси. Міська електричка продовжить рух, інтервал між поїздами становитиме орієнтовно 30 хвилин. Подробиці можна дізнатися з оголошень Kyiv City Express.
 • Рух поїздів метрополітену буде призупинений — підземні станції працюватимуть як укриття. Там будуть доступні: інтернет-зв’язок, електроенергія для підзарядки гаджетів, питна вода, санітарні вузли. Вхід буде безкоштовним, але за документом, що посвідчує особу. Наземні станції будуть зачинені.
 • По всій столиці діятимуть пункти обігріву. Найближчий пункт можна знайти на мапі.
 • Мобільний зв'язок, у разі відсутності електропостачання, працюватиме в обмеженому режимі — будуть доступні лише дзвінки. У метрополітені працюватиме мобільний інтернет (LTE, 3G), на частині станцій — також WI-FI. Працюватиме інтернет і в оптоволоконній мережі. Інформування через "Київ Цифровий" працюватиме за наявності у користувача інтернету.
 • У разі перебоїв із водопостачанням воду можна набрати в бюветних комплексах, які під’єднані до генераторів. Де розташований найближчий бювет, а також статус його підключення до електроенергії, можна дізнатися на мапі бюветів. Окрім того, питну воду та воду для інших потреб доставлятимуть в пункти обігріву за необхідності.
 • Без електропостачання у Києві продовжуватимуть працювати окремі торгівельні мережі, ТРЦ, ринки і сільськогосподарські ярмарки. У них можна буде придбати продукти харчування, воду, побутові та промислові товари.
 • Окрім того, працюватимуть заклади побутового обслуговування, адреси закладів харчування, адреси СТО і автотоварів, адреси приватних медичних закладів. Графіки роботи в умовах відсутності електропостачання можуть бути скороченими.
 • Також складено перелік аптек, які забезпечені резервними джерелами живлення.
 • Ветеринарні лікарні також будуть надавати допомогу домашнім улюбленцям в умовах відсутності електропостачання. Крім того, продовжить працювати і Служба обліку та реєстрації тварин.
 • Визначений перелік банків столиці, що надаватимуть клієнтам фінансові послуги в умовах тривалої відсутності електропостачання.
 • За умов повної відсутності світла працюватиме більша частина мережі Укрпошти.

Інформація про переліки закладів буде постійно доповнюватись, зазначив Віталій Кличко.

Що відомо

 • Зранку 16 грудня війська РФ масовано атакували Україну. У Києві відомо про вибухи у трьох районах. У місті і в області працювала ППО. У столиці через російські обстріли виникли перебої з електро- і водопостачанням. На Київщині уламки збитої російської ракети пошкодили приватні будинки. Є потерпілі.
 • У п'ятницю, 16 грудня, внаслідок ракетних обстрілів з боку Російської Федерації електроенергетичної інфраструктури України відбулася втрата понад 50% споживання Об'єднаної енергетичої системи України, повідомили в "Укренерго". Відповідно до Кодексу системи передачі, це визначає настання режиму системної аварії.
 • Через влучання російських ракет в енергооб’єкти в декількох областях в Україні вводяться аварійні відключення світла.

Читайте також

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

На початок