Потанін та Гладков: Мінфін США розширив санкції проти російських посадовців та установ

Потанін та Гладков: Мінфін США розширив санкції проти російських посадовців та установ

Потанін та Гладков: Мінфін США розширив санкції проти російських посадовців та установ
. Володимир Потанін. Фото: kremlin.ru

Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оновило перелік осіб, щодо яких запроваджені санкції у зв’язку із вторгненням Росії в Україну.

Про це повідомляється на сайті міністерства.

Зокрема, санкції запроваджуються проти політика, олігарха, головного акціонера "Норнікеля", директора інвестиційної холдингової компанії "Інтеррос" Володимира Потаніна та його родини, губернатора Бєлгородської області Росії В’ячеслава Гладкова, губернатора Курської області Романа Старовойта, губернатора Краснодарського краю Олександра Усса, першого заступника голови уряду РФ Андрія Бєлоусова та інших посадовців.

Серед установ та організацій до списку включили приватну інвестиційну компанію "Інтеррос", публічне акціонерне товариство "Росбанк", акціонерне товариство "ВТБ-лізинг" та низку інших структур, пов’язаних із "ВТБ".

Окрім того, у санкційному списку опинились й громадяни України. Серед них — Володимир Ліпандін, якого окупанти призначили "керівником поліції" Херсонськох області в травні цього року, а також колаборант Геннадій Гаркуша, який до війни працював у патрульній поліції особливого призначення Херсонщини.

Що відомо про санкції США

  • Перший пакет антиросійських санкцій був запроваджений США ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 21 лютого керівництво США запровадило заборону для своїх громадян на фінансування та інвестиції в так звані "ДНР" та "ЛНР", а також на торгівлю з ними. 22 та 23 лютого Білий дім ввів санкції проти банків, що фінансують оборонну промисловість.
  • Після звільнення українськими військовими населених пунктів у Київській області та викриті факти злочинів армії РФ, у Британії, Німеччині, США анонсували санкції проти Росії за жорстокі дії військових РФ проти мирних мешканців. 6 квітня США запровадили новий пакет санкцій проти Росії через вбивства мирних людей військами РФ в Україні. Під санкції потрапили "Сбербанк", "Альфа-Банк", 42 "дочки" "Сбербанку" та шість "дочок" та п’ять суден "Альфа-банку". А також родичі президента РФ Володимира Путіна та міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.
  • 7 квітня Конгрес США ухвалив заборону на імпорт нафти й газу з Росії. В середині квітня США запровадили санкційні обмеження щодо найбільшої російської алмазодобувної компанії "Алроса" та 28 дочірніх підприємств АТ "Об’єднана суднобудівна корпорація". В середині травня у США анонсували санкції проти іноземних банків за допомогу Росії.
  • На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі.
  • 14 листопада Сполучені Штати запровадили санкції проти транснаціональної мережі осіб і компаній, які допомагають РФ закуповувати військові технології для війни проти України. Санкції торкнулись 14 фізичних та 28 юридичних осіб, також заблоковано вісім літаків.
  • 9 грудня Сполучені Штати у рамках Глобального акта Магнітського оголосили про запровадження санкцій проти понад 40 фізичних та юридичних осіб з дев'яти країн, у тому числі РФ, "за причетність до корупції та порушення прав людини". Про це йдеться у повідомленні Мінфіну США.
  • 10 грудня Держдеп США запровадив персональні санкції проти голови ОАСК Павла Вовка та двох його найближчих родичів. Обмеження запроваджені через вимагання хабарів в обмін на втручання в судові та інші державні процеси.
Санкції. Усі новини
На початок