Залік Кубка націй 2022/23 з біатлону: на яких місцях Україна після двох етапів Кубка світу

. biathlon.com.ua/Dmytro Yevenko

Як змінився рейтинг після другого етапу в австрійському Гохфільцені.

За підсумком двох етапів Кубка світу 2022/23 з біатлону було оновлено залік Кубка націй – рейтингих збірних серед чоловіків та жінок за результатами команд на етапах.

У Гохфільцені розіграли медалі в шести гонках: чоловічому й жіночому спринті, гонках переслідування та естафетах. Утім, результати персьюту в заліку Кубка націй не враховуються.

Важливо. Результати Кубка націй визначає не лише рейтинг найсильніших збірних, а й квоту команд на наступний сезон. Наразі Україна має квоту на шість спортсменів що в чоловіків, що в жінок.

Залік Кубка націй (жінки)

Після першого етапу в Контіолагті Україна закривала топ-15. На тій самій позиції "синьо-жовті" залишилися й після Гохфільцена з 1111 очками. Українки посіли 12-те місце в естафеті, а Анастасія Меркушина принесла перші очки в особистому заліку, фінішувавши 35-ю у спринті.

Наразі Україна поступається Польщі 43 бали та випереджає Словенію на 135 очок. Лідерками ж заліку залишається збірна Швеції, яка стала другою в естафеті й мала одразу чотирьох біатлоністок у топ-10 спринту.

Залік Кубка націй (чоловіки)

Українці посідали дев'яте місце після першого етапу, але за підсумком двох опустилися на десяту позицію та наразі мають на рахунку 1334 очки. У Гохфільцені українська чоловіча команда, так само, як жіноча, фінішувала 12-ю в естафеті, а у спринті найкращий результат показав Антон Дудченко – 38-ме місце.

"Синьо-жовтні" пропустили вперед у заліку Швейцарія, яка тепер випереджає Україну на 45 очок. Найближчі переслідувачі – збірна Литви, яка посідає 11-те місце, поступаючись на 71 бал.

На першій позиції зміцнилася збірна Норвегії, яка вдруге поспіль виграла естафету, а спринті мала одразу двох медалістів: "золото" здобув Йоганнес Бьо, а "бронзу" – Штурла Леґрейд.