Як військових, так і цивільних. РФ утримує в Оленівській колонії 150 українців

Як військових, так і цивільних. РФ утримує в Оленівській колонії 150 українців

Як військових, так і цивільних. РФ утримує в Оленівській колонії 150 українців
Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець під час груглого столу членів "Ради національних спільнот України", в Києві, 30 вересня 2022 року, фото: УНІАН

Росія продовжує утримувати у виправній колонії у селищі Оленівка на Донеччині 150 громадян України.

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, серед цих полонених є не лише військові, але і цивільні українці. Загалом, за даними омбудсмена, в української влади наразі немає додаткової інформації щодо вибуху в одному із бараків виправної колонії в Оленівці, внаслідок якого загинули 50 українських військовополонених.

Читайте також: Колонія в Оленівці: місце, що стало пеклом

"Нас вкотре туди не допускають. Судячи з усього, ми отримаємо доступ до Оленівки тільки після того, як наші ЗСУ звільнять Оленівку", – зазначив він.

Що відомо про вибух в колонії в Оленівці

Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. За даними Офісу генпрокурора України, ​поранення дістали 130 людей.

Європейський суд з прав людини попередив, що трибунал, створений Росією для так званого "суду" над українськими військовополоненими в Маріуполі, стане порушенням Європейської конвенції з прав людини.

На початок