ЄСПЛ застеріг Росію від так званого "суду" над полоненими з "Азовсталі"

ЄСПЛ застеріг Росію від так званого "суду" над полоненими з "Азовсталі"

ЄСПЛ застеріг Росію від так званого "суду" над полоненими з "Азовсталі"
Люди тримають плакати під час міжнародної мирної акції "Врятуємо захисників Маріуполя" у Кракові, Польща, 25 червня 2022 року. (Фото Якуба Пуржицки / Getty Images)

Європейський суд з прав людини попередив, що трибунал, створений Росією для так званого "суду" над українськими військовополоненими в Маріуполі, стане порушенням Європейської конвенції з прав людини.

Про це йдеться у заяві ЄСПЛ, оприлюдненій 24 серпня.

Страсбурзький суд послався на свою ухвалу від 30 червня, в якій закликав Росію дотримуватися Європейської конвенції, зокрема статті про право на життя, про заборону нелюдського чи зневажливого поводження та надання медичної допомоги.

Європейський суд з прав людини 23 серпня терміново розглянув клопотання України щодо дотримання Росією прав полонених захисників України.

Розглянувши клопотання України ЄСПЛ зазначив, що у справі "Олійниченко проти Росії та України" надав РФ термінові вказівки щодо негайного забезпечення закріплених Женевською конвенцією прав, зокрема на медичну допомогу. У цій постанові, що стосується конкретного українського солдата, наголошується, що це судове рішення можна застосовувати до будь-якого випадку, де є підстави припускати наявність "безпосередньої загрози заподіяння непоправної шкоди".

ЄСПЛ наголосив, що надані Росії вказівки щодо українських військовополонених продовжують діяти, та зазначив, що вони також застосовуються і у міждержавній справі "Україна проти Росії (Х)".

23 серпня Україна подала низку нових термінових вимог до Європейського суду з прав людини стосовно українських військових з "Азовсталі".

Що відомо

  • 24 серпня росіяни планували провести трибунал над військовополоненими з "Азовсталі"
  • Ватажок так званої "ДНР" Деніс Пушилін в інтерв'ю російським ЗМІ заявив, що перший "трибунал" над українськими військовополоненими в Маріуполі буде організований до кінця літа.
  • Російські окупанти підтвердили наміри провести трибунал над полоненими українськими військовими
  • На сцені маріупольської камерної філармонії російські окупанти збирають тюремні клітки. Діаметр арматури — 20 мм.
  • 16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко узверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали. Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну
  • 19 травня Міноборони РФ повідомило, що з 16 травня з заводу вийшли 1730 українських військових, 80 — поранених

Читайте також

Азовсталь: історія оборони

На початок