Понад 120 архітекторів приїхали в Ірпінь допомогти відбудувати місто

Понад 120 архітекторів приїхали в Ірпінь допомогти відбудувати місто

Понад 120 архітекторів приїхали в Ірпінь допомогти відбудувати місто
Фото: Христина Гаврилюк, Суспільне

120 архітекторів приїхали в Ірпінь допомогти відбудувати місто. Спеціалісти з різних регіонів України оглянули пошкоджені будівлі Ірпеня Київської області та оцінили рівень руйнувань після бойових дій.

Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк. За його словами, керівництво Ірпеня та Київської ОВА запросили архітекторів України долучитися до планування стратегії з відновлення та розвитку міста. "На запрошення відгукнулися близько 120 проектантів, які сьогодні, 5 травня, прибули до міста Ірпінь", – повідомив Павлюк.

Проектувальники візьмуть участь у створенні стратегії з відновлення та планування міста.

"Населені пункти Київщини дуже сильно постраждали від рук загарбників. Окупанти цілеспрямовано знищували наші домівки, лікарні, школи, культурні споруди. Але ми все відновимо. У мене немає сумнівів в цьому, коли я бачу скільки людей відгукнулися на заклик про допомогу", – зазначив Олександр Павлюк.

Що відомо

  • Українські військові 28 березня звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ.
  • Під час російської окупації Ірпеня загинули щонайменше 200 мирних мешканців міста.
  • Через неможливість провести безпечну евакуацію, люди вимушені були лишатись у підвалах, в місті не було зв'язку. Згодом евакуацію організували саме від мосту в Романівці, однак росіяни обстрілювали шлях, яким люди йшли до евакуаційних автобусів.
  • 11 квітня через річку Ірпінь в Романівці замість зруйнованого запрацював тимчасовий насипний міст, що з'єднує Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель з Києвом. Його звели за 5 днів.
  • Мер Ірпеня Олександр Маркушин повідомив, що жителі міста, які виїхали, скоро зможуть повернутися додому. Ірпінь підключено до електромереж на 80 відсотків. Водопостачання відновлено майже повністю.

Читайте також

Як забезпечуватимуть житлом тих, хто його втратив на Київщині. Що пропонує влада

На початок