Колеснікова потрапила до лікарні через жорсткі умови тримання в ШІЗО — білоруський опозиціонер

Колеснікова потрапила до лікарні через жорсткі умови тримання в ШІЗО — білоруський опозиціонер

Колеснікова потрапила до лікарні через жорсткі умови тримання в ШІЗО — білоруський опозиціонер
Associated Press

Білоруську опозиціонерку Марію Колеснікову шпиталізували через перитоніт, який розвинувся у зв’язку із жорстокими умовами її тримання в штрафному ізоляторі.

Про це повідомив колишній кандидат у президенти Білорусі й екскерівник "Белгазпромбанку" Віктор Бабарико.

"Екстрена госпіталізація з прободною виразкою та перитонітом стали результатом непропорційно жорстокого тримання у штрафному ізоляторі", — написав він на своєму Telegram-каналі.

За словами опозиціонера, адвокат бачив Марію у колонії 17 листопада. Згодом з'явилася інформація, що її помістили до штрафного ізолятора.

"У ШІЗО було дуже холодно, Маша практично не спала. Щоб зігрітися, вона постійно ходила, зробила рекордні 15 тисяч кроків маленькою камерою в один із днів", — зазначає Бабарико.

При цьому протягом кількох днів перед госпіталізацією Колеснікова у ШІЗО втрачала свідомість, мала підвищений тиск і нудоту. Бабарико зауважив, що вона знепритомніла в душі, подряпавши при падінні ноги.

При цьому 28 листопада Колесніковій винесли чергове покарання — ще 10 діб ШІЗО.

"Адвоката не пустили. Після обіду в цей день у неї почалася криза: до проблем із тиском, нудотою і непритомністю додався болісний біль у шлунку, Маша буквально падала. Її перевели до медичного стаціонару, а ввечері бригада швидкої допомоги екстрено доставила Марію до лікарні", — додав він.

Що відомо

  • 28 листопада 2022 року Марія Колеснікова потрапила до лікарні з хірургічною патологією, їй зробили операцію.
  • 6 вересня 2021 року у Білорусі Мінський районний суд засудив опозиціонерку Марію Колеснікову до 11 років ув'язнення.
  • 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тіхановська – 10,09%.
  • Того ж дня у Білорусі почалися масові протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
  • Європейський Союз не визнав результати виборів президента Білорусі й пообіцяв накласти санкції на відповідальних за фальсифікації та насильство.

Читайте також

У Білорусі опозиціонерів Знака і Колеснікову засудили до 10 і 11 років ув'язнення

Білоруська опозиціонерка Марія Колеснікова отримала Штутгартську премію миру

Засуджена білоруська опозиціонерка Колеснікова стала лауреаткою премії Гавела

Вибір редакції

На початок