Ув'язненій білоруській опозиціонерці Колесніковій зробили операцію, вона в реанімації

Ув'язненій білоруській опозиціонерці Колесніковій зробили операцію, вона в реанімації

Оновлено
Ув'язненій білоруській опозиціонерці Колесніковій зробили операцію, вона в реанімації
Associated Press

Ув'язнена білоруська опозиціонерка, членкиня президії Координаційної ради білоруської опозиції Марія Колеснікова потрапила до лікарні з хірургічною патологією і зробили операцію 28 листопада. Нині вона у стабільно тяжкому стані з покращенням. Про це повідомила сестра Марії Колеснікової Тетяна Хомич.

“Завтра мають перевести до хірургічного відділення”, — написала Хомич у Фейсбук.

Раніше про те, що Колеснікова потапила до реанімації повідомив екскандидат в президенти Білорусі Віктор Бабарико з посиланням на її адвоката.

Колесникова перебуває у лікарні швидкої допомоги у Гомелі у реанімаційному відділенні.

Потрапила вона туди 28 листопада, госпіталізували Колеснікову до першого хірургічного відділення та перевели до реанімації. В адміністрації колонії про госпіталізацію нічого не сказали.

Раніше, за словами Бабарика, надходила інформація, що Колеснікову помістили у штрафний ізолятор, але не було відомостей, коли і на скільки вона потрапила туди.

"Захисник Колеснікової Володимир Пильченко у скаргах на відмову у допуску до Марії у прокуратуру та УДВП вказував про свої побоювання за стан її здоров'я. Жодної реакції на скарги та звернення від правоохоронних органів не було. Що ж, ось і результат цієї бездіяльності: Маша госпіталізована", — зазначив Бабарико.

Що відомо про Марію Колеснікову

Марія Колеснікова (1982, Мінськ) — білоруська флейтистка, педагогиня і політична активістка, координаторка штабу Віктора Бабарика на виборах президента Білорусі 2020 року. Представниця об'єднаного штабу Світлани Тіхановської і членкиня президії Координаційної ради з організації процесу подолання політичної кризи, лідерка партії "Разом" і політув'язнена. 11 вересня 2020 року Міжнародна організація Amnesty International визнала Марію Колесникову "в'язнем совісті".

До повернення до Білорусі у 2020 році, Колеснікова 12 років прожила у Німеччині. 8 вересня 2020 року провладне білоруське видання BELTA повідомило, що її затримали на кордоні Білорусі з Україною. У травні 2021 у Білорусі її звинуватили у закликах до дій проти національної безпеки, змові з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом та створенні екстремістського формування.

6 вересня 2021 року у Білорусі Мінський районний суд засудив опозиціонерів Марію Колеснікову до 11 років ув'язнення.

Що відомо

  • 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тіхановська – 10,09%.
  • Того ж дня у Білорусі почалися масові протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
  • Європейський Союз не визнав результати виборів президента Білорусі й пообіцяв накласти санкції на відповідальних за фальсифікації та насильство.

Читайте також

У Білорусі опозиціонерів Знака і Колеснікову засудили до 10 і 11 років ув'язнення

Білоруська опозиціонерка Марія Колеснікова отримала Штутгартську премію миру

Засуджена білоруська опозиціонерка Колеснікова стала лауреаткою премії Гавела

На початок