Росіяни можуть вивезти експонати з музеїв Криму

Росіяни можуть вивезти експонати з музеїв Криму

Росіяни можуть вивезти експонати з музеїв Криму

Росіяни завезли пакувальний матеріал до центральних музеїв окупованого Криму. Громадська організація "Кримській інститут стратегічних досліджень" 3 грудня у Facebook повідомила, що вони готуються вивозити колекції до Росії.

"Нова загроза музейним колекціям! В частину кримських музеїв завезли пакувальний матеріал для евакуації колекцій. Відповідно до інсайдерської інформації, евакуацію можуть почати у випадку відходу військ загарбника на Перекоп", – йдеться у повідомленні.

Із власних джерел, видання "Бабель" дізналось, що матеріали завезли в республіканські музеї. Вони підпорядковані окупаційному міністерству культури Криму. Мова йде про музеї в Бахчисараї, Судаку, Сімферополі та Євпаторії. Зокрема про:

  • Бахчисарайський історико-культурний та археологічний музей-заповідник.
  • "Судацька фортеця", яка є відділом Національного заповідника "Софія Київська" в Києві.
  • Кримський республіканський краєзнавчий музей "Центральний музей Тавриди", куди привезли вкрадені твори мистецтва з Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка.
  • Кримський етнографічний музей та Будинок-музей Іллі Сельвінського, які є філіями Кримського республіканського краєзнавчого музею "Центральний музей Тавриди".
  • Кримськотатарський музей мистецтв.
  • Кримський етнографічний музей в Сімферополі.
  • Сімферопольський художній музей.
  • Євпаторійський краєзнавчий музей, відділами якого є Музей історії та етнографії кримських караїмів імені С. І. Кушуль та Євпаторійський музей історії Кримської війни.
Росіяни можуть вивезти експонати з музеїв Криму
"Судацька фортеця", яка є відділом Національного заповідника "Софія Київська" в Києві.

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що росіяни пограбували музеї Херсону. Найбільше постраждав художній музей імені Олексія Шовкуненка – його фонди вивезені на 80%. А 30 листопада російські війська обстріляли його.

У краєзнавчому музеї вкрали колекції монет, зброї, медалі та ордени радянського часу та російської імперії, антикварні меблі XVIII—XIX століття, ікони і найважливіше — археологічну колекцію, яка виставлялася в музеї.ʼ

"У нас не лишилось зброї в колекції, не лишилось колекції дорогоцінних металів, колекції ікон. Повністю вивезені монети, повністю вивезені медалі та ордени, причому імперського періоду та Радянського союзу. Це жахливо. Та ще й погром цей, де вітрини валяються було дуже неприємно", — говорить секретарка музею Олена Яременко.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок