Посольства України у Данії та Румуні отримали небезпечні пакунки — Кулеба

Посольства України у Данії та Румуні отримали небезпечні пакунки — Кулеба

Посольства України у Данії та Румуні отримали небезпечні пакунки — Кулеба
. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, фото: AP

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив про ще два нові випадки погроз українським посольствам — небезпечні пакунки надійшли на адресу дипмісій у Данії та Румунії. Про це він сказав на онлайн-брифінгу.

"Маємо нові випадки надсилання до наших посольств небезпечних пакунків: сьогодні додалися наші посольства в Румунії та посольство України в Данії", — сказав міністр.

Кулеба знову наголосив, що проти українських посольств і консульств "розгорнута кампанія терору та залякування", але "ворогам України" не вдасться злякати чи зупинити українських дипломатів.

"Всіх, хто продовжує надсилати ці пакунки, тероризувати наші посольства, прошу розслабитися і не витрачати свій час та гроші на поштові марки. Нічого ви цим не досягнете", — зазначив міністр.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що українським дипломатам у 12 країнах світу надійшло 18 погроз.

5 грудня речник МЗС України Олег Ніколенко повідомив, що українським дипломатам в Іспанії знову погрожують — поліція вилучила ще три конверти з очима тварин.

Що відомо

  • 30 листопада до посольства України в Іспанії надійшов конверт, який під час огляду вибухнув в руках коменданта. Видання El Pais пише, що лист був адресований на ім'я посла в Іспанії Сергія Погорельцева.
  • Речник дипломатичного відомства Олег Ніколенко повідомив, що внаслідок вибуху в посольстві у Мадриді комендант отримав незначні поранення, йому надали медичну допомогу. Решта співробітників посольства не постраждала.За даними джерел в поліції видання Ultimahora, вибухівка в конверті була саморобною.
  • Окрім посольства України в Іспанії, конверт з вибуховим пристроєм також отримали місцева компанія Instalaza, що виробляє зброю, яка постачається зокрема в Україну, база ВПС Іспанії та прем'єр-міністр країни Педро Санчес.
  • Речник МЗС Олег Ніколенко повідомив, що після теракту в Іспанії до посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки.
  • Загалом, за словами голови МЗС Дмитра Кулеби, українські посольства за останній час 17 разів отримували різноманітні посилки та листи з погрозами, а також вибуховими речовинами.

Читайте також

У посольстві України в Мадриді пролунав вибух. В МЗС розповіли деталі

Вибух у посольстві України в Іспанії: дипмісія продовжує працювати

Вандали вторглися у дім українського посла у Ватикані

На початок