Вибух у посольстві України в Іспанії: дипмісія продовжує працювати

Вибух у посольстві України в Іспанії: дипмісія продовжує працювати

Вибух у посольстві України в Іспанії: дипмісія продовжує працювати
. Посол України в Іспанії Сергій Погорельцев. Фото: посольство України в Іспанії / Facebook

Попри вибух, який стався 30 листопада на території посольства України в Іспанії, дипломатична місія продовжить роботу у звичайному режимі.

Про це заявив посол України в Іспанії Сергій Погорельцев у коментарі RTVE.

"У посольстві немає відчуття страху, ми не боїмося. Продовжуємо працювати", — зазначив він.

Дипломат наголосив, що працівник посольства, який отримав травму через спрацювання вибухового пристрою у конверті, що надійшов у дипмісію, діяв згідно з протоколом Міністерства закордонних справ.

"Якщо є можливість покращити нашу систему роботи з кореспонденцією, яка надходить, ми це будемо робити, з допомогою поліції та згідно з вказівками міністерства", — розповів посадовець.

За його словами, іспанська сторона відреагувала на інцидент миттєво.

"Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес сконтактував з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, який, у свою чергу, зателефонував мені", — зауважив дипломат.

Посол також відзначив швидкість реакції іспанської поліції.

"Впевнений, що іспанська влада після проведення розслідування дасть нам більше деталей щодо обставин і винуватців інциденту", — додав Погорельцев.

Що відомо

  • 30 листопада до посольства України в Іспанії надійшов конверт, який під час огляду вибухнув в руках коменданта. Видання El Pais пише, що лист був адресований на ім'я посла в Іспанії Сергія Погорельцева.
  • Речник дипломатичного відомства Олег Ніколенко повідомив, що внаслідок вибуху в посольстві у Мадриді комендант отримав незначні поранення, йому надали медичну допомогу. Решта співробітників посольства не постраждала.
  • За даними джерел в поліції видання Ultimahora, вибухівка в конверті була саморобною.
  • Через цей інцидент Дмитро Кулеба доручив посилити безпеку у всіх посольствах, а також звернувся до іспанського колеги вжити термінових заходів задля розслідування нападу на українську дипустанову.

Читайте також

У посольстві України в Мадриді пролунав вибух. В МЗС розповіли деталі

На початок