Погрози отримали українські дипломати у 12 країнах — Кулеба

Погрози отримали українські дипломати у 12 країнах — Кулеба

Важливо
Погрози отримали українські дипломати у 12 країнах — Кулеба
. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, фото: AP

Українським дипломатам у 12 країнах світу надійшло 18 погроз. У зв'язку з кампанією терору проти дипкорпусу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів термінову нараду з послами. Про це очільник МЗС повідомив у Facebook.

"Станом на зараз, маємо 18 випадків погроз в 12 країнах: замах на теракт в Іспанії, пакети із збоченими погрозами у вигляді вирваних очей тварин в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, Австрії, Чехії, Ватикані, Франції, повідомлення про мінування в Казахстані, а також підозрілий лист у США", — написав міністр.

За словами Кулеби, терористи намагаються не просто залякати українських дипломатів, вони хочуть "послабити, залякати Україну та підірвати важливу дипломатичну роботу з постачання зброї, енергообладнання, ізоляції Росії".

"Вони думають, що зможуть злякати і зупинити нас чи послабити міжнародну підтримку України. Я розумію, чому вони цього хочуть. Сьогодні українська дипломатія — це потужна сила, яка протистоїть ворогу. Ми вже посилили безпеку та працюємо з національними правоохоронними органами іноземних країн та СБУ, щоб знайти і покарати негідників", — сказав він.

Міністр наголосив, що нікому не вдасться залякати чи зламати українських дипломатів.

"Моя відповідь тим, хто за цим стоїть, проста: дарма стараєтесь. Ми будемо і надалі ефективно працювати на захист України від ворога та нашу перемогу. Терористам нічого не вдасться. Ми не дамо їм залякати Україну чи підірвати роботу дипломатів. Ми продовжимо захищати свій дипломатичний фронт, тягнути зброю та енергообладнання, посилювати ізоляцію Росії та працювати над трибуналом для керівництва держави-терориста", — зазначив Кулеба.

Що відомо

  • 30 листопада до посольства України в Іспанії надійшов конверт, який під час огляду вибухнув в руках коменданта. Видання El Pais пише, що лист був адресований на ім'я посла в Іспанії Сергія Погорельцева.
  • Речник дипломатичного відомства Олег Ніколенко повідомив, що внаслідок вибуху в посольстві у Мадриді комендант отримав незначні поранення, йому надали медичну допомогу. Решта співробітників посольства не постраждала.За даними джерел в поліції видання Ultimahora, вибухівка в конверті була саморобною.
  • Окрім посольства України в Іспанії, конверт з вибуховим пристроєм також отримали місцева компанія Instalaza, що виробляє зброю, яка постачається зокрема в Україну, база ВПС Іспанії та прем'єр-міністр країни Педро Санчес.
  • Речник МЗС Олег Ніколенко повідомив, що після теракту в Іспанії до посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки.
  • Загалом, за словами голови МЗС Дмитра Кулеби, українські посольства за останній час 17 разів отримували різноманітні посилки та листи з погрозами, а також вибуховими речовинами.

Читайте також

У посольстві України в Мадриді пролунав вибух. В МЗС розповіли деталі

Вибух у посольстві України в Іспанії: дипмісія продовжує працювати

Вандали вторглися у дім українського посла у Ватикані

На початок