Угорщина відмовилась тренувати українських військових. У МЗС відповіли

Угорщина відмовилась тренувати українських військових. У МЗС відповіли

Угорщина відмовилась тренувати українських військових. У МЗС відповіли
Речник МЗС України Олег Ніколенко. Фото: Facebook Олег Ніколенко

Угорщина заявила, що не проводитиме на своїй території підготовку українських військовослужбовців, оскільки "хоче рухатися до миру". В українському МЗС закликали Угорщину почати із закликів про мир до російського керівництва з огляду на велику кількість угорсько-російських зустрічей.

Про відмову тренувати українських військових заявив державний секретар з питань двосторонньої співпраці міністерства закордонних справ Угорщини Тамаш Менцер.

"Деякі європейські країни тренують українських військових. В Угорщині — ні. Ми сказали "ні". Ми хочемо рухатися не до війни, а до миру", — зазначив посадовець.

У відповідь офіційний представник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що Угорщина мала б закликати до миру російську сторону.

"Якщо в Угорщині так хочуть рухатися до миру, то можна почати із заклику до Росії припинити війну. Судячи із такої кількості зустрічей з російськими представниками, нагода для такого кроку мала би вже знайтися", — зауважив речник.

Що відомо

  • У листопаді посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс повідомила, що програму підготовки українських військовослужбовців, яку запропонувала Велика Британія, підтримали вже понад 10 країн Заходу.
  • 1 грудня телеканал CNN з посиланням на американських чиновників заявив, що адміністрація президента США розглядає можливість значного розширення навчання, яке американські військові проводять для ЗСУ, включаючи навчання 2500 українських солдатів на місяць на базі США в Німеччині.

Читайте також

Загалом підготують 15 тисяч військових — Боррель розповів деталі тренувальної місії для ЗСУ

"Стійкі фізично та психологічно", – інструктор ЗСУ про підготовку українських військових в Британії

На початок