Атаками на інфраструктуру РФ порушує міжнародне гуманітарне право — ООН

Атаками на інфраструктуру РФ порушує міжнародне гуманітарне право — ООН

Атаками на інфраструктуру РФ порушує міжнародне гуманітарне право — ООН
Київ без світла, 23 листопада. Фото: AP

Атаки Росії на українську інфраструктуру порушують міжнародне гуманітарне право і є складовою воєнного злочину. Про це на пресконференції заявили представники незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань порушень в Україні, передає кореспондентка Суспільного.

За словами комісара Пабло де Грейффа, атаки на інфраструктуру порушують фундаментальні права людини, такі як, право на здоров'я, освіту для дітей тощо.

"І це тільки початок. Це дуже серйозне питання для нас. Це порушення міжнародного гуманітарного права. У ньому є положення щодо захисту інфраструктури. Ці атаки є складовою воєнного злочину. І ми будемо говорити про притягнення до відповідальності”, — сказав він.

Комісарка міжнародної розслідувальної комісії ООН Ясмінка Джумхур зазначила, комісія намагається створити контакт з Росією, але безуспішно.

"Ми вийшли на контакт з владою звільнених територій. Треба зазначити, що ми намагаємось створити контакт з РФ. Успіхів не було. Збір доказів і свідчень щодо злочинів є дуже складним", — зазначила вона.

Що відомо

4 - 7 грудня в Україні перебуватиме Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк. Він відвідає низку українських міст.

Читайте також

Під час обстрілів України з 10 жовтня загинули щонайменше 77 цивільних — ООН

Необхідне розслідування: в ООН прокоментували відео з "розстрілом російських військовополонених"

На початок