Під час обстрілів України з 10 жовтня загинули щонайменше 77 цивільних — ООН

Під час обстрілів України з 10 жовтня загинули щонайменше 77 цивільних — ООН

Під час обстрілів України з 10 жовтня загинули щонайменше 77 цивільних — ООН
Зруйнований внаслідок атаки дрона-камікадзе будинок у Києві, 17 жовтня. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Унаслідок російських ударів по об'єктах енергетики в Україні з 10 жовтня загинули щонайменше 77 цивільних, ще 272 — дістали поранення. Про це повідомив верховний комісар ООН із прав людини Фолькер Тюрк.

За даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), 23 листопада в Києві та області загинули 8 мирних жителів і щонайменше 45 — дістали поранення, серед них семеро дітей. У Вільнянську Запорізької області в результаті ракетного обстрілу лікарні загинув дводенний хлопчик і поранено двох лікарів.

Зазначається, що ці втрати доводять загальну кількість загиблих, підтверджених ММПЛУ з моменту, коли 10 жовтня Росія розпочала шквал ракетних ударів і обстрілів боєприпасами по всій країні, щонайменше 77 цивільних осіб було вбито та 272 поранено,

"Через ці удари мільйони людей занурюються в надзвичайні труднощі та жахливі умови життя. Загалом це створює серйозні проблеми згідно з міжнародним гуманітарним правом, яке вимагає конкретної та прямої військової переваги для кожного атакованого об’єкта", — сказав Тюрк.

Що відомо

  • 23 листопада Росія здійснила черговий масований ракетний удар по території України. Ударів зазнали житлові будинки та ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запроваджують аварійні відключення світла.Через ракетний удар РФ по Україні світло вимкнулось у Молдові.
  • Для того, щоб перейти до планованих графіків відключень світла, знадобиться від 5 днів до тижня. У Центрі досліджень енергетики додали, що на повне відновлення знадобиться кілька років.

Читайте також

Відключення електроенергії: як убезпечити житло від пожеж — розповіли в ДСНС

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

На початок