Мерзнуть та відмовляються від їжі. Як виживають тварини в зоопарку, який евакуювався на Хмельниччину

Мерзнуть та відмовляються від їжі. Як виживають тварини в зоопарку, який евакуювався на Хмельниччину

Ексклюзивно
Мерзнуть та відмовляються від їжі. Як виживають тварини в зоопарку, який евакуювався на Хмельниччину
. Фото: Суспільне Хмельницький

113 тварин Запорізького зоопарку "Світ джунглів" нині мешкають у Кам'янці-Подільському. Про це Суспільному розповіли його власники Едуард Парфентьєв та Крістіна Нестеренко. За їхніми словами, вони вирішили переїхати із Запоріжжя шостого жовтня, коли у будинок навпроти зоопарку влучила ракета.

Як облаштувався зоопарк у Кам’янці-Подільському, дізнавалась команда Суспільного.

Один із жителів Запорізького зоопарку — мавпа на прізвисько Петро. Власниця Крістіна Нестерова розповіла, як він з'явився у них: "Петро, мавпочка наша, "прийомна". Він сам з Дніпра. Перший його господар ходив з ним по пляжах, фото робили. Потім продав дівчинці, а дівчинка віддала нам".

Мавпа на прізвисько Петро. 1 грудня 2022 рік.
Мавпа на прізвисько Петро. 1 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Крістіна каже, що оптимальна температура для Петра – 25 градусів.

"Зараз, коли світла довго немає, температура 19-20 градусів. Це дуже погано. Коли температура падає, він вкривається ковдрою і так з головою сидить", — говорить жінка.

На фото макака Віта. 1 грудня 2022 рік.
На фото макака Віта. 1 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Макаці Віті — 21 рік, каже Крістіна: "Він вже у віці. Характер ще той. В нього ковдра, і він вкривається, якщо йому треба".

У зоопарку живе також королівський пітон Генріх. Йому вісім років.

На фото королівський пітон Генріх. 1 грудня 2022 рік.
На фото королівський пітон Генріх. 1 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

"Він найконтактніша, напевно, тварина у нашому зоопарку. Таку можна заводити й людям дома собі, бо вони дуже ручні. Під лампою розжарювання температура до тридцяти градусів. Він збирається на гілку і там гріється", — розповів власник зоопарку Едуард.

На фото єнот-полоскун Шустрик. 1 грудня 2022 рік.
На фото єнот-полоскун Шустрик. 1 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Трирічного єнота-полоскуна — гріє власне хутро, каже власниця зоопарку: "Це — Шустрик. Але на зиму він зовсім не Шустрик. Взимку він спить часто. Це любов, це просто любов".

На фото Крук Кірюша. 1 грудня 2022 рік.
На фото Крук Кірюша. 1 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Крука Кірюшу врятували волонтери у Харкові три роки тому, розповів Едуард: "Потім ми його у них забрали до себе. Тварина ручна, дуже розумна. Має постійно гратися. Чимось займатися. Годуємо його курчатами, щурами. Взагалі всіх тварин потрібно тримати на раціоні, який найбільш наближений до природного".

Ще одна мешканка зоопарку — бородата агама. За словами її власниці, для комфортного життя агамі необхідна температура не нижче 40 градусів тепла.

На фото бородата агама. 1 грудня 2022 рік.
На фото бородата агама. 1 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

"У них спеціальна лампа, ми гріємо їх, також є килимки та термокилимки. Їсти їй також треба розігрівшись. Ніяк ми не можемо її прогріти, її ковдрою не вкриєш. Ми в зоопарку лишаємось ночувати й коли світло вмикають, ми одразу її прогріваємо", — розповіла Крістіна.

На фото ігуана. 1 грудня 2022 рік.
На фото ігуана. 1 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Від перебоїв зі світлом також страждає ігуана, говорить власниця зоопарку: "Їй потрібно дві години прогрітись перед вживанням їжі, і чотири — після. Вона два дні взагалі нормально не їла".

Єнотоподібний собака Аліса. 1 грудня 2022 рік.
Єнотоподібний собака Аліса. 1 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Єнотоподібний собака Аліса у зоопарку з серпня.

"Багато тварин, і птахи, злітаються до міста, бо там безпечніше, менше прильотів, і ось така собака потрапила в центр міста. Загнали у підвал собаки місцеві й він п’ять днів був без їжі в підвалі. Потім місцева жінка його спіймала і привезла до нас. Собака погано ходила, бо було щось з лапами. Може, хтось прокусив, ми підлікували й відгодували", — каже Едуард.

За його словами, до початку війни у них в зоопарку мешкало 70 тварин.

"Почали ми приймати тварин з 25 лютого. До нас потрапило за весь період цього часу, поки ми були у Запоріжжі, більш ніж 800 тварин, 450 з них — коти. Ми намагалися одразу влаштовувати їх до людей. Шостого жовтня, о п’ятій ранку, навпроти будинку зоопарку прилетіла ракета з комплексу С-300 і ми одразу прийняли рішення збирати зоопарк і виїжджати", — розповів власник зоопарку.

До початку війни в зоопарку мешкало 70 тварин. 1 грудня 2022 рік.
До початку війни в зоопарку мешкало 70 тварин. 1 грудня 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Зібрались за три дні, пригадує Едуард: "Збиралися, в останній день в Запоріжжі ми виїжджали під масовані обстріли України, коли ракети почали літати. В Кам’янці ми відчинились 19 жовтня. Приїхали – 10 чи 11 жовтня. Поки на довгий час не вимикали світло, то не було ніяких труднощів. А коли не було електроенергії по вісім-десять годин, інколи дванадцять годин, то температура почала падати й деякі тварини відмовляються від їжі".

Читайте також

  • Як чоловік з Хмельниччини вдома розводить голубів
  • Де служитимуть собаки, які народились у новоствореному Хмельницькому розпліднику

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок