Дев'яносто п'ятниць поспіль небайдужі у Хмельницькому виходять на акцію "Поверніть героїв з полону"

Дев'яносто п'ятниць поспіль небайдужі у Хмельницькому виходять на акцію "Поверніть героїв з полону"

У середмісті Хмельницького сьогодні, третього травня, відбулася уже дев'яноста акція на підтримку українських військовополонених "Поверніть Героїв з полону". Такий захід рідні, волонтери та небайдужі містяни проводять в обласному центрі щоп'ятниці від 19 серпня 2022 року, розповіла Суспільне Хмельницький його координаторка Леся Стебло.

Цієї п'ятниці, третього травня, на акцію, яку присвятили полоненим прикордонникам Маріуполя, зібралося близько восьми десятків людей.

"На жаль, це єдине, що ми можемо сьогодні робити, аби з поля зору не пропадали ті, заради кого ми виходимо. Це, насправді, величезна кількість людей, які сьогодні в безвиході. Це понад чотири тисячі тих, хто в полоні, це більше 26 тисяч безвісти зниклих, це дві тисячі цивільних тільки жінок, які знаходяться в полоні, і дуже боляче, що ті обіцянки, які давали міжнародні організації, які говорили, що так званий почесний полон завершиться впродовж чотирьох місяців, він вже триває два роки. Невже світ не бачить, що це відбувається геноцид? Геноцид українського народу", — говорить Леся Стебло.
Акцію "Поверніть Героїв з полону" у Хмельницькому, 3 травня 2024, Леся Стебло
Координаторка акції "Поверніть Героїв з полону" у Хмельницькому Леся Стебло. Суспільне Хмельницький

В Олесі в російському полоні і син, і чоловік. Обидва, каже, морські прикордонники.

"Тридцятого квітня був День прикордонника, ми дуже сподівалися, що буде обмін, але, на жаль, його немає. Дуже важко. Два роки цієї невідомості, невизначеності. Ти не розумієш, що відбувається, що з ними, де вони, як вони, і просто ніби ти в темряві перебуваєш", — каже мати та дружина військовополонених.

Акція "Поверніть героїв з полону" у Хмельницькому 3 травня 2024
Акція "Поверніть Героїв з полону" у Хмельницькому, 3 травня 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Ще одна дружина військовополоненого Тетяна, яка теж прийшла на акцію, розповідає:

"Коли їм був даний наказ вийти і зберегти життя, вони не зберегли життя, це просто повільна смерть. Ми щодня разом з ними помираємо своєю душею. Всі на Великдень сидітимуть зі своєю родиною за столом, а ми, на жаль, навіть не будемо знати, чи їли наші рідні. І чи взагалі вони живі".

Жителька Херсонщини Анастасія, яка тепер живе у Хмельницькому, закликає водіїв підтримати їхню акцію звуками клаксонів.

"Дуже підтримують, я не очікувала такого взагалі. Дуже потужно. Класно", — каже дівчина.

Акція "Поверніть героїв з полону" у Хмельницькому, 3 травня 2024
Учасниця акції Анастасія запрошує водіїв підтримати їхній захід сигналом класксона. Суспільне Хмельницький

Зі слів Анастасії, вона приходить на акцію, аби підтримати рідних тих військових, які у полоні чи зникли безвісти, бо знає, як це важко втрачати рідних.

"Мій брат загинув в Маріуполі в 2022 році. Також загинув брат чоловіка під Бахмутом. І я виходжу сюди, щоб підтримати родини, щоб вони не отримували такі сумні звістки, як отримала наша родина", — говорить Анастасія.

Акція "Поверніть героїв з полону" у Хмельницькому, 3 травня 2024
На акцію "Поверніть героїв з полону" у Хмельницькому 3 травня 2024 року вийшли вісім десятків небайдужих людей. Суспільне Хмельницький

Дружина офіцера-прикордонника Олександра розповідає: з донькою виїхали з Маріуполя 24 лютого 2022 року, чоловік залишився боронити місто. Востаннє, каже, вони мали звістки про чоловіка в грудні 2023, коли з полону вийшли військовослужбовці, котрі перебували з ним в одній камері.

"Зв'язку в нас із ним немає — ані телефонних розмов, ані повідомлень. У нас є донька. Ми виїхали з нею, коли їй було 11 місяців. Я їй постійно говорю, що її тато герой, що тато її дуже сильно любить. Але вона постійно запитує, коли тато прийде", — розповідає Олександра.

За словами учасників та координаторів акції, такі заходи вони проводитимуть до виходу з полону останнього військовополоненого.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок