Станом на 11:00 30 листопада виробники електроенергії забезпечують 73% споживання електроенергії в Україні. Дефіцит потужності складає 27%. Про це повідомили в “Укренерго”. Поступово зростає потужність генерації, що дозволить дещо зменшити дефіцит в енергосистемі.
До всіх операторів системи розподілу (обленерго) доведені ліміти споживання по кожній області. Перевищення лімітів споживання призводить до необхідності застосування аварійних відключень для уникнення перевантаження мереж та забезпечення балансу в енергосистемі, зазначили в “Укренерго”.
“Нагадаємо, що графіки відключень складають та безпосередньо застосовують обленерго. При цьому обмеження мають застосовуватися рівномірно між споживачами”, — зазначили у компанії.
В “Укренерго” також наголосили, що загальний дефіцит в енергосистемі — це наслідок семи хвиль ракетних ударів росіян по енергетичній інфраструктурі країни.
“Ощадливе використання електроенергії дозволить менше застосовувати обмеження, спрямовані на попередження аварій, а також дасть змогу енергетикам зосередитися на ремонтах пошкоджених об’єктів, які ускладнюються з кожною наступною ракетною атакою”, — йдеться у повідомленні.
Що відомо
23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось у Молдові. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку.
Міжнародні партнери надсилають Україні обладнання, яке має допомогти пережити блекаут та підготуватися до зими. Зокрема Франція відправила сотню потужних генераторів, Прага — обігрівачі та медобладнання, Рига — теплові гармати, USAID передали ковдри для Укрзалізниці.
Читайте також
В уряді розглядають три сценарії блекауту
Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні
Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту