У Чехії пропонуть знеструмити житло російських дипломатів у Празі

У Чехії пропонуть знеструмити житло російських дипломатів у Празі

У Чехії пропонуть знеструмити житло російських дипломатів у Празі
Фото: з Твіттер проєкту "Подарунок для Путіна"

У Чехії проєкт “Подарунок для Путіна” опублікував петицію, в якій пропонує знеструмити житлові будівлі, що належать РФ. Це реакція на системне руйнування російськими окупантами української енергетичної інфраструктури, пишуть чеські Novinky.

“Росія, очевидно, вирішила зламати Україну темрявою і холодом. З точки зору вищого морального принципу просимо відповідних державних і приватних енергорозподільників дати російським дипломатам у Празі скуштувати власних ліків. Вимагаємо відключити від газу, води та електроенергії всі будівлі, які належать Російській Федерації”, – йдеться у тексті петиції.

У петиції ініціатива нагадує про масовані російські ракетні обстріли України, які останніми тижнями були здебільшого по електростанціях, теплостанціях і водогонах.

“Дамо російському посольству в Празі скуштувати їхні власні ліки. У нас є петиція. Ми хочемо, щоб енерго- та водопостачальники відключили всі будівлі в Празі, які належать Російській Федерації. Нехай і вони мерзнуть у темряві, як, наприклад, кияни”, — йдеться у повідомленні проєкту у Twitter.

В опитуванні на новинному сайті 83,6% з тих, хто відповів, погодилися би відключити посольство Росії у відповідь на російські атаки по Україні. Відповідь “ні” дали 15,6%, не мають чіткої думки 0,8%. Всього проголосувало 19 480 читачів.

Проєкт “Подарунок для Путіна” спрямований на підтримку України, яка з лютого чинить опір російському вторгненню. У його рамках нещодавно чехи зібрали танк для української армії.

Що відомо

23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось у Молдові. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку.

Міжнародні партнери надсилають Україні обладнання, яке має допомогти пережити блекаут та підготуватися до зими. Зокрема Франція відправила сотню потужних генераторів, Прага — обігрівачі та медобладнання, Рига — теплові гармати, USAID передали ковдри для Укрзалізниці.

Читайте також

В уряді розглядають три сценарії блекауту

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Зима і Люди

На початок