Global Times дезінформує про скорочення військової допомоги НАТО Україні — ЦПД

Global Times дезінформує про скорочення військової допомоги НАТО Україні — ЦПД

Global Times дезінформує про скорочення військової допомоги НАТО Україні — ЦПД
Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час пресбрифінгу на саміті НАТО в Мадриді, 30 червня 2022, AP Photo/Bernat Armangue

Китайське видання Global Times поширює наративи, тотожні російським, про те, що НАТО може різко скоротити постачання зброї Україні через виснаження країн ЄС. Про це йдеться у повідомленні Центру протидії корупції при РНБО України.

При цьому Global Times посилається на інтерв'ю генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга німецькій газеті Die Welt, в якому він визнає, що зараз “важкі часи для багатьох домогосподарств у Європі”.

Також видання наводить думку експерта із вивчення США та наукового співробітника Китайської академії соціальних наук Лю Сяна про те, що через складну економічну ситуацію в Європі допомога Україні буде нестерпним тягарем для європейських країн.

Автор статті робить висновок, що “згодом НАТО або європейські країни можуть розпочати переговори з РФ, щоб подолати кризу та повернути народ України та Європи до відносно нормального життя”.

“Але офіційну позицію НАТО підтверджують слова Єнса Столтенберга про те, що європейські країни повинні допомагати Україні, оскільки “найкращий спосіб зберегти мир — це підтримати Україну”, — наголошують у ЦПД.

Що відомо

  • Країни-члени НАТО ще більше посилять політичну і практичну підтримку України, яка продовжує захищати свій суверенітет і територіальну цілісність від російської агресії. Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ країн Альянсу.
  • Північноатлантичний альянс збільшує військову допомогу для України, щоб забезпечити захист української інфраструктури від російських атак на тлі зими, що наближається. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг під час спільної пресконференції з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом напередодні саміту НАТО в Бухаресті.

Читайте також

Надання Україні ЗРК Patriot не потребує схвалення НАТО — Столтенберг

НАТО проводить ревізію своєї зброї, щоб знайти залишки для передачі Україні

Генсек НАТО чекає на збільшення нелетальної допомоги Україні з боку Альянсу

НАТО треба відновити військовий потенціал, щоб підтримувати Україну — Столтенберг

Латвія пропонує країнам НАТО на кордоні з Україною посилити ППО

На початок