"Нам дуже потрібні зараз буржуйки та продуктові набори", — волонтерка про ситуацію у селах "сірої" зони на Запоріжжі

"Нам дуже потрібні зараз буржуйки та продуктові набори", — волонтерка про ситуацію у селах "сірої" зони на Запоріжжі

"Нам дуже потрібні зараз буржуйки та продуктові набори", — волонтерка про ситуацію у селах "сірої" зони на Запоріжжі
Зупинка для залізничного транспорту у "сірій" зоні села Плавні на Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Близько 200 людей залишаються жити під постійними обстрілами у селах Кам'янське та Плавні Василівського району на Запоріжжі. Гуманітарну допомогу туди привозять волонтери, але наразі цього замало. Люди потребують продуктів, води та засобів гігієни, а з настанням холодів вкрай потрібні буржуйки.

Жителька Плавнів, працівниця Придніпровської залізниці Світлана Ганза робить відеозвіт по кожній гуманітарній допомозі селянам. Жінка з весни допомагає людям вирішувати їхні нагальні питання й залучає до цього волонтерів та благодійників.

Світлана розповідає, дровами селян влада забезпечила. Минулих вихідних військові капелани привезли до Кам’янського й перші буржуйки. Але цього замало, адже більшість ночує у підвалах.

"Тільки на нашому відділенні ще 10 людей, які зимують у підвалах. Ми всі у підвалах, тому що обстріли та вдень, і вночі у нас. І буржуйки дуже треба. Дрова є трошки, обіцяли привезуть. Якось будемо виживати. Будь ласка, буржуєчки людям", — каже жителька села Кам'янське Юлія.

"Нам дуже потрібні зараз буржуйки, продуктові набори". Ситуація у Кам'янському та Плавнях на Запоріжжі
Фото: волонтерки Світлани Ганзи

Майже 9 місяців жителі Плавнів та Кам’янського без електрики, газу та питної води. Серед них переважно літні люди, є з інвалідністю та важкохворі. З  настанням холодів суттєво зменшився потік волонтерів, що привозили у прифронтові села продуктові набори, каже Світлана Ганза. Додались і нові проблеми.

"Нам дуже потрібні зараз буржуйки, продуктові набори. До нас не пускають, але ми готові навіть виїжджати на зустріч. І нам потрібний хоч якийсь транспорт, щоб ми могли перевозити гуманітарну допомогу у Плавні, Кам’янське, адже ці села дуже проблемні. Необхідна й допомога з бензином, оскільки є генератор".

Селяни голодні не залишаться, один раз на тиждень-півтора, завдяки допомозі благодійників, місцева влада відправляє їм гуманітарну допомогу, повідомила депутатка Василівської міської громади Оксана Мінакова:

"Ми просимо всі організації допомогти нам із їжею. Тому те, що нам дають організації, міжнародні у тому числі те ми передаємо на Плавні, на Кам’янське, тому що власних коштів у нас немає. Буржуйками ще не забезпечені стовідсотково. Вже три буржуйки встановлені у селі Кам’янському".

За словами Оксани Мінакової, селяни можуть виїхати з зони обстрілів. У цьому допомагають запорізькі рятувальники.

Читайте також

Зима і люди. Як українці готуються до холодів в умовах війни

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок