"День в Україні — це місяць в Афганістані". Країни НАТО стикнулись з дефіцитом озброєння та боєприпасів — NYT

"День в Україні — це місяць в Афганістані". Країни НАТО стикнулись з дефіцитом озброєння та боєприпасів — NYT

"День в Україні — це місяць в Афганістані". Країни НАТО стикнулись з дефіцитом озброєння та боєприпасів — NYT
. Український військовий стріляє з міномета по російських позиціях у Бахмуті, Донецька область, Україна, 10 листопада 2022 р. Фото: АР

Україна потребує більше артилерії та боєприпасів, ніж можуть надати союзники, йдеться в матеріалі The New York Times. Журналісти зазначають, що за добу Україна використовує стільки боєприпасів, скільки війська НАТО використовували в Афганістані за місяць.

20 із 30 країн-членів НАТО значно вичерпали свої військові ресурси для поновлення зброї в Україні, розповів The New York Times представник Північноатлантичного альянсу.

"День в Україні — це місяць або більше в Афганістані", — сказала Каміль Гранд, експертка з питань оборони Європейської ради з міжнародних відносин, яка донедавна була помічником генсекретаря НАТО з оборонних інвестицій.

Також союзники не встигають поповнювати власні запаси. Наприклад, США виготовляють 15 тисяч снарядів на місяць, але цього недостатньо.

"Минулого літа на Донбасі українці використовували від 6000 до 7000 артилерійських снарядів щодня. Росіяни стріляли від 40 000 до 50 000 снарядів на день. Для порівняння, Сполучені Штати виробляють лише 15 000 патронів щомісяця", — зазначає видання.

Захід намагається знайти дедалі дефіцитніше обладнання та боєприпаси радянських часів, які Україна може використовувати зараз, зокрема ракети ППО С-300, танки Т-72 та особливо артилерійські снаряди радянського калібру.

Крім того, союзники намагаються знайти альтернативні системи, навіть якщо вони старіші, щоб замінити запаси дорогих ракет протиповітряної оборони та протитанкових Javelin. Також є спроби закуповувати боєприпаси, наприклад, у Південній Кореї.

Обговорюється також відновлення старих заводів у Чехії, Словаччині та Болгарії, які можуть виробляти снаряди радянських калібрів 152-мм і 122-мм.

Журналісти наголошують, що "змагання за збереження арсеналів стало критичним фронтом, який може виявитися вирішальним у цій війні".

Загалом країни НАТО наразі надали Україні зброї на близько 40 мільярдів доларів, що приблизно дорівнює річному оборонному бюджету Франції.

Захід думав, що артилерійська і танкова війна в Європі ніколи не повториться, і скоротив запаси зброї. Це було неправильно, зазначає видання.

Що відомо

Війська РФ застосовують всі види артилерії, РСЗВ, авіацію, міномети, танки по позиціях Збройних сил України. Одночасно Росія здійснює ракетні обстріли та застосовує іранські дрони по критичній та цивільній інфраструктурі України.

24 лютого 2022 року президент Росії Путін заявив, що Росія вводить війська на територію України з метою проведення "військової операції з денацифікації та демілітаризації". Одразу після цього звернення близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні, а також житлові квартали.

Читайте також

MLRS та HIMARS: які реактивні системи залпового вогню надають Україні союзники

Україна готова воювати лопатами, якщо Захід припинить постачати зброю — Кулеба

Війна. Усі новини
На початок