УЗ використовує теплотяги через знеструмлення внаслідок російських обстрілів

УЗ використовує теплотяги через знеструмлення внаслідок російських обстрілів

УЗ використовує теплотяги через знеструмлення внаслідок російських обстрілів
. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Унаслідок російських обстрілів 23 листопада частина залізниці знеструмлена, для перевезень застосовуватимуться теплотяги.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному заявив керівник пасажирських перевезень "Укрзалізниці" Олександр Перцовський.

"Залишається знеструмленою велика частина мережі. Традиційно переходимо на цих напрямках на теплотягу. Це означає, що поїзди рухаються, це 3-4 години затримки", — розповів посадовець.

За його словами, російські обстріли спричинили затримку понад 20 потягів.

Кілька з них, зокрема, потяги "Інтерсіті" затримуються більше, тому що за використання теплотягів вони можуть рухатись лише з обмеженою швидкістю, пояснив Перцовський.

Він додав, що на вокзалах "Укрзалізниця" розгортає гуманітарні хаби, де люди зможуть отримати гарячий суп, чай, мають пледи, а також де розгорнуті дитячі кімнати.

"Люди чекають, але всі з розумінням до цього ставляться. Всі вокзали зарезервовані, мають енергоживлення, тепло, навіть буржуйки, є "Старлінки", зарядні пристрої", — зауважив Олександр Перцовський.

При цьому керівник пасажирських перевезень "Укрзалізниці" нагадав, що залізничний вокзал у столиці вміщує кілька тисяч людей.

"Вокзал у Києві — це справжня фортеця незламності. Там є розміщення для кількох тисяч людей, тепло, дитячі зони, медичні пункти, ковдри, гаряче харчування. Якщо брати менші станції, там є базові послуги, буржуйки, генератори", — додав посадовець.

За його словами, через відсутність прямого авіасполучення чимало пасажирів використовують залізницю, щоб виїхати за кордон.

"Ми повідомили всіх наших партнерів — це вже також відпрацьований протокол. Там, де стиковки не відбуваються через затримки, вони дають виокремлені локомотиви, скажімо, потяг на Варшаву, щоб пасажирів доставити. Тому для тих, хто прямує за кордон, інші залізничні оператори готують рішення, щоб вони до своїх кінцевих точок дісталися", — пояснив посадовець.

Він пояснив, що якщо людина з форс-мажорних обставин не встигла на свій потяг, то їм дозволяють із тим самим квитком сісти на будь-який наступний найближчий потяг того ж напрямку.

"Ми знаходимо місця, ущільнюємо, але відправляємо. Але, якщо людина хоче компенсувати, то є механізм. У касі відмічають, що була затримка, людина може отримати повну компенсацію цього квитка", — розповів Олександр Перцовський.

Що відомо

  • 23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.
  • Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.
  • Невдовзі президентка Європарламенту Роберта Мецола заявила, що сайт ЄП зазнав потужної кібератаки після того, як визнав Росію державою-спонсором тероризму.
  • Президент Володимир Зеленський доручив послу України в ООН звернутися із запитом щодо невідкладного скликання Радбезу через ракетний удар Росії по українських містах.
  • Володимир Зеленський ввечері 23 листопада виступив перед Радою Безпеки ООН, що була скликана на запит України у зв'язку з масованим ракетним ударом Росії по українських містах, запропонувавши резолюцію щодо засудження енергетичного терору Росії
  • Виступаючи перед Радою Безпеки ООН, Зеленський закликав виключити Росію з організації, адже РФ є терористичною державою, а її право вето — це нонсенс.

Читайте також

Радбез ООН зібрався через обстріли РФ, Україна відновлює енергетичні об'єкти. 274 день війни. Онлайн

На початок