Депутат Європарламенту пояснив наслідки визнання РФ державою-спонсором тероризму

Депутат Європарламенту пояснив наслідки визнання РФ державою-спонсором тероризму

Ексклюзивно
Депутат Європарламенту пояснив наслідки визнання РФ державою-спонсором тероризму
. Фото: Facebook

23 листопада Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка визнає Росію державою-спонсором тероризму. Депутат Європарламенту Андрюс Кубілюс пояснив, що це рішення матиме юридичні та політичні наслідки для російського режиму.

Про це Кубілюс розповів в ефірі телемарафону на Суспільному.

"Як завжди з цього питання, у Європарламенті відбувалися гарячі дискусії. Так звані, переговори між політичними групами тривали чотири години замість двох. Але все-таки сьогодні проголосувала дуже переконлива більшість: 83% від тих, які голосували проголосували за цю резолюцію", — зазначив він.

На переконання політика, цей крок є важливим сигналом для Росії, що.

"Це — сильний політичний сигнал як для країн ЄС, так і для Росії, для того політичного оточення Путіна, яке повинно зрозуміти після ухвалення цієї резолюції, що ніякої можливості повернутися до business as usual з ЄС, якщо Путін залишається при владі, якщо триває війна, застосовуються методи тероризму, такої можливості просто немає", переконаний він.

На думку депутата, таке рішення, вочевидь, дуже сильно насторожило Кремль, тому що Європарламент відразу після цього голосування зіткнувся із дуже сильною кібератакою, здійсненою російськими хакерами.

"Як зізналися якісь російські структури, це вони її здійснили. Це означає, що Європарламент у Кремлі вважається дуже серйозною інституцією. І його рішення визнаються дуже важливими", — переконаний Кубілюс.

За його словами, наслідки ухвалення резолюції можна буде простежити за двома напрямками.

"Одні — чисто юридичні, де ми вимагаємо від Єврокомісії та Європейської Ради підготувати нові юридичні документи, які створили б можливість, щоб на ті країни, які визнаються спонсором тероризму, спрямовувати нові санкції. Жорсткі, вторинні санкції. І зняти імунітет з державного майна таких країн. Це дозволило б ті заморожені активи Центрального банку Росії забрати в Росії повністю й віддати для відновлення України", — розповів депутат Європарламенту.

Окрім того, нарівні з юридичними наслідками, ухвалення резолюції матиме й політичні наслідки.

"Ми говоримо, що сподіваємося, що далі ЄС може зробити, не очікуючи якихось нових юридичних документів. Скажімо, втілювати в життя глибшу ізоляцію Росії. Починаючи від дипломатичної ізоляції, і закінчуючи призупиненням членства Росії Раді Безпеки ООН", — пояснив Андрюс Кубілюс.

На думку депутата, до списку санкцій повинні бути включені всі політичні партії Держдуми РФ, які голосували за початок військової агресії, підтримують терористичні заходи тощо.

"Або група Вагнера, кадирівці повинні бути включені в список терористичних організацій. Оце політичні наслідки нашої резолюції", — додав політик.

Що відомо

  • 23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.
  • Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.
  • Невдовзі президентка Європарламенту Роберта Мецола заявила, що сайт ЄП зазнав потужної кібератаки після того, як визнав Росію державою-спонсором тероризму.
  • Президент Володимир Зеленський доручив послу України в ООН звернутися із запитом щодо невідкладного скликання Радбезу через ракетний удар Росії по українських містах.
  • Володимир Зеленський ввечері 23 листопада виступив перед Радою Безпеки ООН, що була скликана на запит України у зв'язку з масованим ракетним ударом Росії по українських містах, запропонувавши резолюцію щодо засудження енергетичного терору Росії
  • Виступаючи перед Радою Безпеки ООН, Зеленський закликав виключити Росію з організації, адже РФ є терористичною державою, а її право вето — це нонсенс.

Читайте також

Радбез ООН зібрався через обстріли РФ, Україна відновлює енергетичні об'єкти. 274 день війни. Онлайн

На початок