"Росія — ворог Вірменії". У Єревані протестують проти приїзду Путіна

"Росія — ворог Вірменії". У Єревані протестують проти приїзду Путіна

"Росія — ворог Вірменії". У Єревані протестують проти приїзду Путіна
Антиросійська акція протесту у Єревані на тлі загостренні у Нагірному Карабасі та війни в Україні, 9 листопада 2022 року, фото: Getty Images

Сьогодні 22 листопада напередодні саміту ОДКБОрганізація договору про колективну безпеку (ОДКБ, Ташкентський договір) — військово-політична міжнародна організація, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан. у столиці Вірменії Єревані пройшла антиросійська акція. Опозиційна партія "Національно-демократичний полюс" протестує проти приїзду до країни президента РФ Володимира Путіна.

Як передає Вірменська служба Радіо Свобода, учасники демонстрації скандували антиросійські лозунги "ворог Росія", "ворог ОДКБ", наголошуючи на тому, що коли у вересні на кордоні з Азербайджаном сталися сутички, блок не надав Вірменії жодної допомоги.

Члени опозиційної партії заявили, що Вірменія має протидіяти "недружнім членам ОДКБ", зокрема президенту Путіну. Завтра "Національно-демократичний полюс" має намір влаштувати ще одну акцію протесту.

Водночас як повідомляє JAMnews, у Єревані сьогодні також відбулася акція на підтримку Росії: комуністи, члени Союзу патріотів та Союзу ветеранів Вірменії зібралися біля посольства РФ, "аби засудити антиросійську пропаганду" та "колективний Захід, що хоче реалізувати у Вірменії український сценарій".

23 листопада у Єревані відбудеться Саміт глав держав-членів ОДКБ під головуванням прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна. Одним із найважливіших питань, що розглядатимуться, в ОДКБ називають "обговорення спільних заходів для надання допомоги Республіці Вірменія" після загострення конфлікту у Нагорному Карабасі.

Також очікується, що буде ухвалена Декларація Ради колективної безпеки, а також підписана низка документів, зокрема, про "оснащення миротворчих сил сучасними озброєнням, військовою та спеціальною технікою, спільне формування радіаційного, хімічного та біологічного захисту".

Що відомо

  • 15 травня Організації договору про колективну безпеку виповнилося 20 років. Вона була заснована на підставі Договору про колективну безпеку, підписаного у 1992 році. Нині членами ОДКБ є Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан і Узбекистан.
  • ОДКБ діє за принципом колективної безпеки: в разі нападу або загрози нападу член Організації може попросити решту про допомогу. Цей принцип був задіяний лише один раз за існування ОДКБ — у січні 2022 року під час протестів у Казахстані.
  • Коли 13 вересня 2022 року на кордоні між Азербайджаном та Вірменією поновилися бойові дії, Рада безпеки Вірменії звернулась по допомогу до Росії та Організації договору про колективну безпеку. Під час виступу у парламенті країни Пашинян тоді заявив, що через поновлення бойових дій загинули щонайменше 49 людей.
  • 14 вересня стало відомо, що ОДКБ планує відправити місію у Вірменію для "оцінки ситуації". 15 вересня Вірменія та Азербайджан досягли домовленості про перемир'я.

Читайте також

Причина конфлікту, чи втрутиться ОДКБ, де ідуть бої: експерти — про загострення між Азербайджаном та Вірменією

"Це партії, що виконують замовлення із Москви": експерт розповів про протести у Вірменії

Лукашенко жаліється на відсутність єдності в ОДКБ, а Пашинян — на ігнорування

На початок