В ООН висловили стурбованість з приводу "відео з розстрілом російських військовополонених"

В ООН висловили стурбованість з приводу "відео з розстрілом російських військовополонених"

В ООН висловили стурбованість з приводу "відео з розстрілом російських військовополонених"
Заступник речника генсекретаря ООН Фархан Хак, фото: Getty Images

Заступник речника генсекретаря ООН Фархан Хак під час брифінгу на прохання журналіста прокоментувати відео, де українські сили нібито "страчують російських військових" заявив, що в ООН занепокоєні будь-якими порушення прав людини, незалежно від того, хто це чинить.

"Ви, мабуть, бачили, Голова Місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер минулого тижня презентувала доповідь, у якій серед інших випадків повідомляється про вбивства українською сторону російських військовополонених або комбатантів. Це треба ретельно розслідувати", — заявив Хак.

Що передувало

13 листопада у соцмережах зʼявилося відео з кадрами вбитих росіян в одному з дворів. Інцидент, який, ймовірно, стався і потрапив на відео, відбувся 12 листопада або раніше у селищі Макіївка на лінії фронту на Луганщині.

Населений пункт був окупований російськими силами. Про відновлення контролю над селом 13-го листопада повідомив очільник Луганської облдержадміністрації, 16 листопада звільнення офіційно підтвердило Міністерство оборони.

Згодом зʼявилося відео нібито з місця події. На ньому видно, як російські окупанти виходять із будівлі і лягають. Один із них під час виходу з будівлі відкриває вогонь по українських військових — потім відео обривається.

Уповноважений Верховної ради України з питань прав людини Дмитро Лубінець 20 листопада прокоментував відео, на якому російські військові здаються в полон, а потім один з них відкриває вогонь. Він наголосив, що фіктивна здача в полон є воєнним злочином. Скориставшись інсценуванням здачі в полон, росіяни вчинили воєнний злочин.

Лубінець пояснив, що у такому випадку особи з-поміж російських військовослужбовців не можуть вважатися військовополоненим, а є такими, що ведуть бій і вчиняють віроломство. Відповідно вогонь у відповідь не є воєнним злочином.

До цього Міноборони РФ назвали інцидент "кривавою розправою, що відображає сутність київського режиму". Згодом голова Ради з прав людини при президенті РФ Валерій Фадєєв заявив, що направив "інформацію про страту у Макіївці" до ООН, ОБСЄ, Amnesty International та інших організацій.

22 листопада Луганська обласна прокуратура відкрила кримінальну справу за фактом віроломства під час здачі полон російських військових у Макіївці на Луганщині. Йдеться про те, що російські військові, імітуючи здачу у полон до військовослужбовців Збройних сил України, відкрили вогонь по українських захисниках.

Читайте також

The New York Times заявляє про справжність відео з "розстрілом російських військовополонених"

На початок