Лубінець прокоментував "відео з розстрілом російських військовополонених"

Лубінець прокоментував "відео з розстрілом російських військовополонених"

Важливо
Лубінець прокоментував "відео з розстрілом російських військовополонених"
. Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець під час груглого столу членів "Ради національних спільнот України", в Києві, 30 вересня 2022 року, фото: УНІАН

Уповноважений Верховної ради України з питань прав людини Дмитро Лубінець 20 листопада прокоментував відео, на якому російські військові здаються в полон, а потім один з них відкриває вогонь. Він наголосив, що фіктивна здача в полон є воєнним злочином.

"Ми воюємо з цинічним ворогом, для його не існує правил ведення війни. Це стосується як ведення самих бойових дій, так і дезінформаційних кампаній навколо них. Скориставшись інсценуванням здачі в полон, росіяни вчинили воєнний злочин — відкрили вогонь на ураження військових Збройних сил України", — зазначив Лубінець.

Він пояснив, що у такому випадку особи з-поміж російських військовослужбовців не можуть вважатися військовополоненим, а є такими, що ведуть бій і вчиняють віроломство. Відповідно вогонь у відповідь не є воєнним злочином.

Інцидент, який, ймовірно, стався і потрапив на відео, відбувся 12 листопада або раніше у селищі Макіївка на лінії фронту на Луганщині.

"Єдиною причиною загибелі російських військовослужбовців на території Україні є злочинна політика Російської Федерації, яка розпочала необґрунтовану геноцидну війну проти українського народу", — наголосив омбудсмен.

Водночас Лубінець наголосив, що українські правоохоронні органи та експерти ще вивчають походження цього відео і його справжність наразі не підтверджена.

"Як Омбудсман я буду слідкувати за розслідуванням цього інциденту і пізніше надам детальніші роз’яснення. Україна є частиною цивілізованого світу і воює за свою незалежність з диктатором і терористом максимально дотримуючись міжнародних норм", — додав він.

До цього Міноборони РФ опублікувало відео із розстрілом російських військових, які нібито здавалися в полон ЗСУ. У відомстві назвали інцидент "кривавою розправою, що відображає сутність київського режиму". Згодом голова Ради з прав людини при президенті РФ Валерій Фадєєв заявив, що направив "інформацію про страту у Макіївці" до ООН, ОБСЄ, Amnesty International та інших організацій.

На початок