Суд ухвалив рішення у справі забудови скверу у центрі Кропивницького

Суд ухвалив рішення у справі забудови скверу у центрі Кропивницького

Суд ухвалив рішення у справі забудови скверу у центрі Кропивницького
Суспільне Кропивницький

Суд ухвалив рішення у справі забудови скверу у центрі Кропивницького. Апеляційний суд виніс рішення щодо скарги кропивничанки Олени Резніченко про визнання недійсним договору оренди скверу "Центральний". Там планують будувати ресторан.

У сквері "Центральний" планують будувати ресторан. Торік у листопаді розпочали підготовчі роботи з реконструкції. Викорчували два дерева та розрили підземелля. Реконструкція передбачала вирубування 11 дерев. У зоні запланованого будівництва їх було 25. Після проектувальних робіт, на початку року, проєкт планували подати на державну експертизу і розпочати капітальну реконструкцію скверу. Щодо спилення дерев і забудови скверу кропивничанка Олена Резніченко подала позов до суду.

В апеляційному суді в Кропивницькому місцева жителька Олена Резніченко оскаржує рішення Ленінського районного суду. Просить визнати недійсним договір оренди скверу "Центральний". Вважає, він передавався в оренду як зелена зона рекреаційного призначення, а перетворився на зону забудови.

"На сьогодні земельна ділянка центрального скверу внесена в державний реєстр, як землі житлової і громадської забудови. Це пряме ґвалтування закону, вибачте, не підберу інше слово. Я прошу суд визнати, що моє право порушили тим, що ухвалений договір не відповідає рішенню міськради. Порушення закону призвели до того, що земельна ділянка використовується не відповідно генерального плану".

Суд ухвалив рішення у справі забудови скверу у центрі Кропивницького
Суспільне Кропивницький

Позивачка немає доказів того, що договір оренди недійсний – говорить представник міської ради Дмитро Татарко.

"Ми вважаємо, що будь-які підстави для задоволення позову відсутні, просимо суд апеляційну скаргу залишити без задоволення, рішення суду першої інстанції – без змін".

Представниця підприємства Вікторія Малиновська, з яким міськрада укладала договір оренди, участь у засіданні брала онлайн.

"Позивач не надала доказів того, що цей договір якимось чином порушує її права. Також не залучала нас в якості відповідача, що є підставою для відмови у позові".

У Кро
Центральний сквер Кропивницького. фото Суспільне Кропивницький

Зі слів представника підприємства-орендаря скверу Дмитра Костишина, наразі у сквері "Центральний" триває перша черга будівництва. "Мова йде про благоустрій скверу. Нині ми облаштували усі доріжки, залили каркас фонтану. Тепер чекаємо на обладнання, яке виготовляється під замовлення. Тривають роботи на пішохідному тротуарі біля скверу. Згідно нашого проєкту, протягом двох тижнів встановимо скляну зупинку, довжиною 13 метрів".

Суд ухвалив рішення у справі забудови скверу у центрі Кропивницького
Суспільне Кропивницький

У Кро
фото Суспільне Кропивницький

Під час засідання суддя Олексій Письменний ухвалив таке рішення. "Апеляційну скаргу Резніченко Олени задовільнити частково. У рішенні Ленінського районного суду Кропивницького від 27 січня 2022 року змінити його мотивувальну частину, з урахуванням висновків, викладених у цій постанові. В іншій частині рішення залишити без змін".

Позивачка рішення планує оскаржити.

Що відомо

  • Одноповерховий ресторан хочуть будувати на перехресті вулиць Велика Перспективна та Преображенська, у боковій частині скверу ”Центральний”. Згідно проєкту, він матиме 120 посадкових місць у залі та 100 – на терасі, лінію замовлення на автомобілі та лінію доставки.
  • У січні цього року Ленінський суд відхилив позов Олени Резніченко про визнання недійсним договору оренди центрального скверу в Кропивницькому.
  • 25 жовтня 2021 року кропивничанка Надія Паливода оголосила безстрокове голодування на знак протесту проти будівництва у сквері ”Центральний” ресторану. Таким чином жінка вимагала перенести будівництво в інше місце, визнати недійсним договір оренди скверу та реконструювати його, не спилюючи дерева. 1 листопада Надія Паливода припинила голодування.
  • 17 жовтня 2021 року у Кропивницькому протестували проти забудови скверу ”Центральний”.
  • 16 жовтня навколо скверу ”Центральний” почали зводити будівельний паркан.
  • 28 вересня відбулось перше судове засідання у справі забудови скверу "Центральний".

Читайте також

  • Суд арештував 5 обленерго, підконтрольних російським олігархам.
  • Продовжили відсторонення від роботи. Міського голову Помічної на Кіровоградщині підозрюють у хабарництві.
  • У Кропивницькому переобрали запобіжний захід кримінальному авторитету з санкційного списку РНБО.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок