Сума компенсацій родичам загиблих рейсу МН17 буде 40-50 тис євро — адвокат

Сума компенсацій родичам загиблих рейсу МН17 буде 40-50 тис євро — адвокат

Ексклюзивно
Сума компенсацій родичам загиблих рейсу МН17 буде 40-50 тис євро — адвокат
Українські надзвичайники несуть тіло жертви, поки проросійські бойовики охороняють місце катастрофи рейсу 17 Malaysia Airlines поблизу села Грабове, східна Україна. Фото: Євген Малолєтка/АР

Сума компенсацій родичам загиблих рейсу МН17 буде приблизно 40-50 тис євро, однак остаточні цифри стануть відомі після судового вироку. Окружний суд Гааги оголосить покарання чотирьом обвинуваченим у справі MH17 сьогодні.

Про це Суспільному розповів адвокат родичів загиблих рейсу МН17 Петер Лангстраат.

"Ми дивились на українські закони, на українське законодавство, ми брали поради від українських юристів, але також дивились на нідерландське законодавство, щоб порівняти. Саме так ми прийшли згоди в категоріях. І дуже важливо, щоб формально винуватці виплатили це", — сказав він.

Адвокат додав, що у Нідерландах діє система завчасної плати державою.

"Тож, нідерландський уряд заплатить своїм громадянам, громадянам Австралії та Великої Британії, і це зробить можливим отримати їм гроші назад від звинувачених, але питання де вони? Де їх статки? Це поточна ситуація. Але ситуація може змінитися", — додав Лангстраат.

Він також повідомив, що родичі отримають гроші впродовж 8 місяців, але за умови, якщо не буде апеляції на рішення суду.

"Якщо буде, це може зайняти рік, два, а може і більше. Якщо ми підемо через Вищий суд, знову ж таки рік, два або три. І ніякого відшкодування. Якщо рішення піде до Найвищого суду, то це може зайняти ще до 6 років", — резюмував він.

17 листопада Окружний суд Гааги оголосить покарання чотирьом обвинуваченим у справі MH17: Сергію Дубинському (позивний "Хмурий"), Ігорю Гіркіну (позивний "Стрелков"), Олегу Пулатову (позивний "Гюрза"), Леоніду Харченку (позивний "Крот").

Що відомо

  • 17 липня 2014 року у Донецькій області був збитий літак Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс MH17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія). Загинули всі пасажири та екіпаж — 298 людей. За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України.
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука". Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелков"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Крот"). У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака. Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17.

Читайте також

Справа MH17: Суд в Гаазі оголосить вирок 17 листопада

Справа МН17: роль трьох підозрюваних росіян і одного українця

"Путін має постати перед трибуналом": батько загиблої дівчинки розповів про справу MH17

На початок