Колишнього "міністра оборони" "ДНР" Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) нібито затримали в окупованому Криму, коли він намагався потрапити на фронт у Херсонській області.
Про це у соцмережах повідомили вербувальник "ДНР" Олександр Жучковський та колишній командир горлівських бойовиків "ДНР" Ігор Безлер.
За словами Жучковського, Гіркін "справді намагався потрапити на фронт, але був затриманий у Криму". Він назвав затримання Гіркіна великим політичним злочином.
Він заявив, що Гіркін, як "людина з величезним військовим досвідом", нібито хотів особисто взяти участь у війні хоча б рядовим і при цьому "жодних політичних цілей не ставив і наводити смуту в Новоросії не збирався".
Колишній командир горлівських бойовиків "ДНР" Ігор Безлер ("Бєс") також повідомив, що Гіркіна затримали у Криму під час спроби потрапити на фронт у Херсонській області.
За його словами, "рятівник Росії" рвався воювати і "командувати щонайменше армією".
Безлер також опублікував фото, на якому нібито зображений Гіркін без вусів.

Антивоєнний канал "Сіяч вітру" опублікував фото Гіркіна та його паспорта, виданого у 2015 році на ім'я Сергія Рунова, з яким екскомандир бойовиків "ДНР" намагався проїхати через Крим.

Російський Гіркін у своєму Telegram-каналі відреагував на повідомлення Безлера про свій візит на окуповану територію України.
"Коментувати Ігоря Миколайовича Безлера — себе не поважати. У КПЗ не був і не планую. На фронті я рано чи пізно буду неодмінно (ця війна, як я і попереджав заздалегідь, буде довгою і важкою). Але не прямо зараз", — коротко написав він.
Своїм дописом він не спростовує спробу потрапити на війну в Україну.
Водночас радник глави Офісу президента Олексій Арестович в етері "Фейгин LIVE" заявив, що, за деякими даними, Гіркіна відпустили і пропустили воювати в Херсонську область.
"Так що ми маємо шанс побачити цю "героїчну" людину, яка йде в атаку, де-небудь під Снігурівкою", — сказав він.
Що відомо
- Ігор Гіркін (Стрєлков) — один із чотирьох обвинувачених у справі рейсу MH17.
- 17 липня 2014 року у Донецькій області був збитий літак Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс MH17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія). Загинули всі пасажири та екіпаж – 298 людей. За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України.
- Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука". Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелков"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Крот"). У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі передали до суду Гааги.
- 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака. Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Рішення у справі MH17 може бути винесене до грудня 2022 року.
- У липні 2020 року нідерландська влада подала позов до Європейського суду з прав людини проти Росії через причетність до збиття малайзійського Боїнга MH17. До позову приєдналася й Україна. Перше слухання у справі призначене на 26 січня 2022 року.
- 22 грудня 2021 року Окружний суд Гааги завершив триденне засідання у справі "MH-17". Прокуратура попросила довічного ув'язнення чотирьом обвинуваченим: росіянам Ігорю Гіркіну, Сергію Дубінському й Олегу Пулатову та громадянину України Леоніду Харченку.
- у травні 2022 року прокуратура Нідерландів, яка займалася розслідуванням збиття рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році, виклала у вільний доступ матеріали справи.
- Наступне засідання у справі щодо катастрофи рейсу MH17 на Донбасі у 2014 році має відбутись 22 вересня, воно матиме технічний характер, повідомив суддя Хендрік Стейнхейс. За його словами, вердикт у справі має бути винесений не раніше за листопад цього року.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 172. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу