Нацгвардієць розповів про бої за Рубіжне та Лисичанськ

Нацгвардієць розповів про бої за Рубіжне та Лисичанськ

Нацгвардієць розповів про бої за Рубіжне та Лисичанськ
Військовослужбовець Нацгвардії Владислав. Фото: Східне оперативно-територіальне об'єднання НГУ

Нацгвардієць з Рубіжного Владислав 24 лютого зустрів у рідному місті. Він брав участь в обороні Рубіжного, Лисичанська та Новодружеська. Зараз мріє про звільнення Луганщини та повернення до Сиротиного, де до повномасштабного вторгнення готував дітей до участі у патріотичній грі "Джура".

Історію Владислава опублікувала на сторінці у Facebook пресслужба Східного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України.

Владислав згадує, що про повномасштабне вторгнення РФ в Україну він дізнався від своєї дружини, яка була у Харкові.

"Під час її дзвінка було чутно вибухи. Я зрозумів, що бахкало на той момент вже десь біля неї,” — розповідає Владислав.

Сам Владислав на той час був у Рубіжному, патрулював місто та керував одним з блокпостів в районі заводу залізобетонних конструкцій.

Повномасштабне вторгнення Владислав зустрів у Рубіжному. Він патрулював місто та керував на одному з блокпостів
Повномасштабне вторгнення Владислав зустрів у Рубіжному. Він патрулював місто та керував на одному з блокпостів. Військовослужбовець Нацгвардії Владислав. Фото: Східне оперативно-територіальне об'єднання НГУ

У середині березня російські війська від Рубіжного вже були за п'ять кілометрів. Вони обстрілювали місто та позиції українських військових з "Градів" та мінометів.

“Вночі наші колеги з боєм відійшли на більш вигідні позиції. Наш ВОП став крайнім лівим кутовим в обороні. Російські військові про нього знали, але до останнього не могли вирахувати, де ми зосереджуємося, і де маємо наші спостережні пости. Першими у “розвідку боєм” пішло відділення так званих “еленерівців”. У них був наказ зайняти наші позиції”, — розказує Владислав про бій 25 квітня.

У той день нацгвардійці взяли у полон одного російського окупанта та підірвали їх автівку, яка підвозила боєприпаси.

“Тієї ж ночі ми вже чули, як вони підтягнули бронетехніку. На ранок знову був бій. Вогонь вівся з дистанції 400-600 метрів. Під час бою ми розуміли, що з тилу по нас працює кулеметний та гранатометний розрахунок. Це дуже заважало нам евакуйовувати поранених та загиблих, але ми витримали. На ранок 27 квітня нас замінив особовий склад батальйону “Свобода”, — ділиться Владислав.

Після окупації РубіжногоМісто від травня 2022 року окуповане російськими силами. підрозділ Владислава боронив Лисичанськ та Новодружеськ. Їхнім завданням було утримувати правий берег Сіверського Донця та закріпитись у Сиротиному.

На той час у селищі вже були ДРГ російських окупантів, які приховано спостерігали за українськими військовими. Під час виходу з Сиротиного нацгвардійцям вдалось непомітно форсувати річку.

Наразі Владислав разом зі своїми побратимами продовжує боронити Донеччину та Луганщину.

Читайте також

"Завзятість та азарт в очах": гвардієць Денис Нохрін про бої за Луганщину та звільнення Донеччини

Речі, які шив в полоні в Оленівці, продав на аукціоні. Історія захисника Маріуполя

"Мені зрізають скотч з очей і стяжки з рук, я йду у бік України у футболці" — Михайло Вершинін про обмін та полон

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок