Сьомий "Рамштайн" відбудеться у віртуальному форматі — Пентагон

Сьомий "Рамштайн" відбудеться у віртуальному форматі — Пентагон

Сьомий "Рамштайн" відбудеться у віртуальному форматі — Пентагон
Міністр оборони США Ллойд Остін під час брифінгу в Пентагоні у Вашингтоні, четвер, 27 жовтня 2022 року. Фото: AP

Очільник Пентагону Ллойд Остін наступного тижня проведе сьому зустріч міністрів оборони Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" у режимі відеоконференції.

Про це на брифінгу повідомила заступниця речника Міністерства оборони США Сабріна Сінгх.

"Ця зустріч проводитиметься віртуально тут, у Пентагоні, і дозволить Остіну і міністрам оборони з майже 50 країн обговорити зусилля, спрямовані на забезпечення України засобами для захисту її суверенітету від подальшої російської агресії", — сказала вона.

Ukraine Defence Contact Group або платформа "Рамштайн" (за назвою авіабази-місця зустрічі) — це зустріч міжнародних союзників, які підтримують оборону України у війні з Росією. Офіційна її назва Ukraine Defence Contact Group. Наразі вона об’єднує міністрів оборони понад 50 країн.

Що відомо

  • Першу зустріч ініціювали США. Вона відбулась 26 квітня і зібрала представників 43 країни. Відтоді ця контактна група з безпеки зустрічається щомісяця, щоб обговорити безпеку України.
  • Вдруге союзники спілкувалися онлайн 23 травня. Після конференції глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що військову допомогу Україні вирішили надати 20 держав.
  • Третя зустріч в форматі "Рамштайн" відбулась 15 червня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. В ній брали участь представники близько 50 країн (приєдналися Грузія та Молдова). Результатом цієї зустрічі стало постачання далекобійних РСЗВ HIMARS, M270 та іншого озброєння.
  • "Рамштайн-4" 20 липня зібра в 50 учасників, зустрічались онлайн. На той момент 30 країн-учасниць вже постачали зброю Україні. Більшість країн-учасниць платформи "Рамштайн" — це члени НАТО та ЄС.
  • П’ята зустріч країн-союзниць, які допомагають Україні у війні з Росією відбулась 8 вересня. США оголосили про стратегію довготривалої підтримки, НАТО — про "зимовий пакет", Німеччина пообіцяла навчання з розмінування, Норвегія — 160 ракет. Суспільне підсумовує результати зустрічі.
  • 12 жовтня у Брюсселі відбулася шоста зустріч у форматі "Рамштайн". За підсумками зустрічі глава Міноборони США заявив, що Сполучені Штати нададуть Україні системи ППО настільки швидко, наскільки це можливо.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Україна отримає більше САУ PzH 2000 та РСЗВ MARS II — Міноборони Німеччини

Захід продовжить нарощувати обороноздатність України — Остін

Столтенберг заявив про нагальну потребу в посиленні протиповітряної оборони України

На початок