Мер Миколаєва розповів, що потрібно, аби відновити постачання води з Дніпра

Мер Миколаєва розповів, що потрібно, аби відновити постачання води з Дніпра

Мер Миколаєва розповів, що потрібно, аби відновити постачання води з Дніпра
Фото: Валерій Федченко

Для відновлення централізованого постачання води з річки Дніпро в Миколаєві потрібно полагодити всі пориви на водопроводі. Аби розпочати ремонтні роботи, спочатку потрібно деокупувати всю територію, на якій проходить водопровід, та розмінувати самі місця поривів.

Про це повідомив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

За словами Олександра Сєнкевича, місця поривів на водопроводі замінували російські збройні сили. Після деокупації та розмінування всієї території, на якій проходить водопровід, комунальники зможуть розпочати ремонт труби.

"Окрім труби, ще є насосна станція водозабору. Вона розташована безпосередньо біля Херсона. Проблема в тому, що ми не знаємо, що там буде, в якому вона стані. Адже подібну станцію в Снігурівці розікрали — там покрали насоси, обладнання тощо", — розповів Сєнкевич.

Станом на 10 листопада у домівки миколаївців подається технічна вода з річки Південний Буг. Для забезпечення потреб містян щодня з річки забирають орієнтовно сто тисяч кубічних метрів води, розповів міський голова.

"Вода з крана солона на смак через те, що по гирлу річки встановлені гідроелектростанції та інші споруди. Через це вода в річці застоюється, а її в свою чергу підпирає вода з моря", — розповів Олександр Сєнкевич.

Що відомо

  • Десятого листопада в мережі почали з’являтися офіційно непідтверджені повідомлення про деокупацію селища Киселівка Херсонської області. Саме в цьому населеному пункті російські війська пошкодили трубопровід, через який до Миколаєва йшла вода з річки Дніпро.
  • Водопостачання в деяких районах Миколаєва було відсутнє з 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами.
  • З 6 травня в Миколаєві розпочалось заповнення водопровідної системи міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • Аналізи води у системі водопостачання Миколаєва довели її непридатність до вживання.
  • Станом на 10 листопада вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною.

Читайте також

Допомога прифронтовим громадам. На Миколаївщині розпочали видачу печей

ВПО на Миколаївщині. Що потрібно знати

Зібрали понад 14 тисяч гривень: на Миколаївщині діти купили буржуйки для військових

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок