"Зернова угода": Україна, Туреччина та ООН узгодили подальший рух суден

"Зернова угода": Україна, Туреччина та ООН узгодили подальший рух суден

Важливо

У межах "зернової угоди" українська, турецька делегації та делегації ООН погодили план руху на завтра, 31 жовтня, морським гуманітарним коридором. Російську сторону повідомили про це.

Про це ідеться в заяві Спільного координаційного центру Чорноморської зернової ініціативи ООН. Секретаріат Організації Об’єднаних Націй скликав сьогодні усі делегації до Спільного координаційного центру на пленарне засідання.

Під час сесії делегація Російської Федерації повідомила, що призупиняючи на невизначений час свою участь у забезпеченні ініціативи, вона "продовжить діалог з ООН і турецькою делегацією щодо нагальних питань".

"Делегація Російської Федерації також висловила готовність до дистанційної співпраці з питань, які потребують негайного вирішення СКК", — ідеться у повідомленні ООН.

Було запропоновано, щоб делегації Туреччини та Організації Об’єднаних Націй надали завтра 10 інспекційних груп для перевірки 40 суден, що відправляються. Цей план інспекції був прийнятий делегацією України.

"Українська, турецька делегації та делегації ООН погодили план руху на завтра, 31 жовтня, морським гуманітарним коридором 16 суден, 12 на вихід і 4 на вхід. Делегація ООН, як Секретаріат СКК, поінформувала делегацію РФ про переміщення відповідно до встановлених процедур СКК", — повідомили в ООН.

Там також підтвердили, що сьогодні, 30 жовтня, в коридорі руху суден не було.

Повідомлялось, що Спільний координаційний центр у Стамбулі не домовився про рух суден "зерновим коридором".

Що відомо

  • 30 жовтня 218 суден, які беруть участь в "зерновій ініціативі", були заблоковані, бо Спільний координаційний центр у Стамбулі не надав українській стороні дозволи на безпечні проходження коридором.
  • Раніше РФ повідомила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною та Росією з Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів та вивезення продовольства. Привід — обстріл Чорноморського флоту.
  • НАТО закликало Росію терміново продовжити "зернову угоду" за посередництва ООН, аби українське продовольство могли доставляти. Також США і ЄС закликали Росію скасувати своє рішення про вихід із "зернової угоди".
  • Президент України Володимир Зеденський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України. Кулеба також повідомив, що Росія блокує 2 мільйони тонн зерна, які вже знаходяться в морі — цього достатньо, щоб нагодувати понад 7 мільйонів людей.
Читайте також: Світу загрожує "найсильніший голод з часів Другої світової війни". До чого тут Росія і чому це зачепить усіх

На початок