Рада розблокувала розгляд "антиколомойського" закону

Рада розблокувала розгляд "антиколомойського" закону

Рада розблокувала розгляд "антиколомойського" закону
УНІАН

Верховна Рада дозволила розглянути у другому читанні за спецпроцедурою законопроєкт про банки, який називають "антиколомойським".

За це проголосували 255 нардепів з необхідних 226.

Перед голосуванням голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія звернувся до колег по парламенту із закликом підтримати ініціативу 153 депутатів, які запропонували розглянути закон про банки за спецпроцедурою (№2571-д).

"Хочемо застосувати цю процедуру, щоб розблокувати закон, який заспамили 16 тисячами поправок. Це було зроблено для того, щоб ми сиділи з вами тут днями і ночами та розглядали його мінімум пів року", — сказав він.

Раніше депутати, щоб пришвидшити процедуру голосування, ухвалили законопроєкт, який унеможливлює законодавчий спам і чітко регламентує кількість правок, які можуть подавати парламентарі.

Перед голосуванням представники фракції "ЄС" заблокували трибуну, вимагаючи слова. Після кількахвилинної сварки депутати таки проголосували за ініціативу.

Читайте також: Тисячі поправок до "антиколомойського" закону. Як це пояснюють депутати і що кажуть у Нацбанку

Що відомо

  • 30 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт, який унеможливить повернення ПриватБанку ексвласникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.
  • Проголосувати за документ парламентарів закликав Володимир Зеленський. За словами президента, його потрібно ухвалити задля отримання траншу від Міжнародного валютного фонду, що допоможе уникнути дефолту.
  • До законопроєкту станом на ранок 7 квітня подали понад 16 тисяч поправок. Така кількість поправок до закону є абсолютним рекордом в історії України.
  • Станом на 22 квітня фінансовий комітет Верховної Ради пройшов 5 718 із 16 586 поправок до законопроєкту про банки.
  • Депутатка фракції "Слуга народа" та членкиня Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради Ірина Верещук, коментуючи розслідування вибухів боєприпасів з 2014 по 2018 роки, заявила, що перед вибухами на складах боєприпасів в Ічні (Чернігівщина), Калинівці (Вінничина), Балаклії (Харківщина), Сватовому (Луганщина), Кривому Розі (Дніпропетровщина) там проходила перевірка Міноборони, яка виявляла "мільярдні нестачі".

На початок