Зеленський про дзвінки Шойгу: Міністр оборони РФ влаштував телефонну карусель

Зеленський про дзвінки Шойгу: Міністр оборони РФ влаштував телефонну карусель

Зеленський про дзвінки Шойгу: Міністр оборони РФ влаштував телефонну карусель
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Getty Images

Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 23 жовтня назвав дзвінки голови Міноборони РФ Шойгу міністрам оборони країн НАТО "телефонною каруселлю" і заявив, що усі у світі розуміють, хто насправді є джерелом усього брудного у війні.

"Якщо хтось і може застосувати ядерну зброю в нашій частині Європи, то це лише один субʼєкт – і цей субʼєкт як раз і наказав товаришу Шойгу кудись там телефонувати. Якщо Росія телефонує і розповідає, що нібито Україна щось готує, то це означає одне: Росія вже все це і підготувала", — наголосив Зеленський.

Президент закликав світову спільноту жорстко відреагувати на ймовірно чергову ескалацію з боку РФ, зокрема введенням санкцій та посиленням підтримки України.

"Чим міцніше нас підтримують, тим швидше закінчиться ця війна і будь-які можливі російські погрози. Коли держава-терорист піднімає ставки, вона повинна відчути, що це – не спрацює", — додав Зеленський.

На заяви Росії відреагував також голова МЗС України Дмитро Кулеба. Він заявив, що звинувачення у бік України є брехнею "настільки ж абсурдною, настільки і небезпечною".

"По-перше, Україна є відданим членом ДНЯЗ (Договір про нерозповсюдження ядерної зброї — ред.): у нас немає «брудних бомб», і ми не плануємо їх купувати. По-друге, росіяни часто звинувачують інших у тому, що вони планують самі", — написав Кулеба у Twitter.

Що відомо

  • Російське видання "Риа Новости" сьогодні 23 жовтня написало із посиланням на "джерела, що заслуговують довіри", що Київ готує на території України "провокацію, пов'язану з підривом "брудної бомби" або малопотужного ядерного боєприпасу" нібито для того, аби звинуватити Росію у застосуванні зброї масового ураження та "підірвати довіру до Москви".
  • На тлі цих повідомлень міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу провів телефонні перемовини з главами оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів: Беном Воллесом, Себастьяном Лекарно, Хулусі Акаром та Ллойдом Остіном відповідно. У розмовах з міністрами країн НАТО Шойгу також звинуватив Україну у підготовці провокацій з використанням "брудної бомби".

Читайте також

РФ має знати, що ядерний удар по "центру прийняття рішень" матиме пропорційну відповідь — Зеленський

Країни НАТО розпочинають навчання з ядерного стримування

На початок