МЗС Росії опублікувало фото "української брудної бомби". Однак на фото — детектори диму 2010 року

МЗС Росії опублікувало фото "української брудної бомби". Однак на фото — детектори диму 2010 року

МЗС Росії опублікувало фото "української брудної бомби". Однак на фото — детектори диму 2010 року
Глава МЗС РФ Сергій Лавров під час пресконференції у Каїрі 24 липня, фото: Getty Images

Міністерство закордонних справ Росії виклало фотографії "брудної бомби", яку нібито робить Україна. Однак виявилося, що на фото — детектори диму. Світлини належать Словенському агентству з радіоактивних відходів. Зроблені вони були у 2010 році і використовували їх, як пояснювальний матеріал, повідомили в Словенському уряді.

26 жовтня у Twitter МЗС Росії з`явився допис з посиланням на російське Міністертсво оборони, де сказано: "За наявною інформацією, двом організаціям України прямо наказано створити так звану #бруднубомбу".

В акаунті словенського уряду у Twitter перепостили повідомлення РФ і розповіли, що фото належить Агентству поводження з радіоактивними відходами Словенії (ARAO), і на ньому зображені датчики диму.

Що відомо

  • 23 жовтня міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу обдзвонив глав оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів і заявив, що Україна готує "брудну бомбу" — зброю, яка містить радіоактивні речовини, але заснована на звичайній вибухівці, тобто не здатна до ядерної реакції, що самопідтримується (на відміну від ядерної зброї). "Брудна бомба" поширює радіоактивні матеріали, які заражають повітря, воду та ґрунт.
  • Президент України і глава МЗС України наголосили, що це брехня, "настільки ж абсурдна, настільки й небезпечна". Також Україна запросила МАГАТЕ відвідати місця так званої розробки "брудної бомби", про які заявила Росія.
  • Заступник посла Британії в ООН Джеймс Каріукі заявив, що Росія не змогла надати жодних доказів щодо планів українського керівництва нібито створити брудну ядерну бомбу для застосування її проти російських військ.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також сказав, що заяви Росії про те, що Україна планує застосувати "брудну" ядерну бомбу у війні з Росією не відповідають дійсності.
  • 26 жовтня Путін повторив заяву про підготовку Україною "брудної бомби". А Шойгу цього разу подзвонив міністрам оборони Індії та КНР.
Читайте також: Як врятуватись від "брудної бомби"
На початок