Путін повторив брехливу заяву про підготовку Україною "брудної бомби"

Путін повторив брехливу заяву про підготовку Україною "брудної бомби"

Путін повторив брехливу заяву про підготовку Україною "брудної бомби"
Президент РФ Володимир Путін 20 липня 2022 року в Москві. Фото: Getty Images

Президент Росії Володимир Путін 26 жовтня заявив, що Росії "відомо про плани України щодо використання "брудної бомби". Раніше про це заявив міністр оборони РФ Шойгу. Президент України і глава МЗС України наголосили, що це брехня, "настільки ж абсурдна, настільки й небезпечна".

Під час зустрічі Путіна з керівниками силових структур і спецслужб країн СНД, він зробив низку заяв, зокрема про те, що нібито:

  • "Україна стала інструментом зовнішньої політики США, практично втратила суверенітет"
  • "США використовують Україну як таран проти Росії"
  • "українську територію перетворили на полігон для біологічних експериментів, а тепер накачують зброєю"
  • "В Україні формується чорний ринок зброї, є ризик потрапляння до рук зловмисників переносних зенітних ракетних комплексів та високоточної зброї".

Що відомо

  • 23 жовтня міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу обдзвонив глав оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів і заявив, що Україна готує "брудну бомбу" — зброю, яка містить радіоактивні речовини, але заснована на звичайній вибухівці, тобто не здатна до ядерної реакції, що самопідтримується (на відміну від ядерної зброї). "Брудна бомба" поширює радіоактивні матеріали, які заражають повітря, воду та ґрунт.
  • Президент України і глава МЗС України наголосили, що це брехня, "настільки ж абсурдна, настільки й небезпечна". Також Україна запросила МАГАТЕ відвідати місця так званої розробки "брудної бомби", про які заявила Росія.
  • Заступник посла Великої Британії в ООН Джеймс Каріукі заявив, що Росія не змогла надати жодних доказів щодо планів українського керівництва нібито створити брудну ядерну бомбу для застосування її проти російських військ.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також сказав, що заяви Росії про те, що Україна планує застосувати "брудну" ядерну бомбу у війні з Росією не відповідають дійсності та є абсурдними.
На початок