В Україні прогнозують нову хвилю захворюваності на Covid-19, яка йде з Європи — Радуцький

В Україні прогнозують нову хвилю захворюваності на Covid-19, яка йде з Європи — Радуцький

Ексклюзивно
В Україні прогнозують нову хвилю захворюваності на Covid-19, яка йде з Європи — Радуцький
ФОТО: Gettyimages

У Європі зростає кількість хворих на Сovid-19. Очікується, що ця хвиля дійде і до України.

Голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький в ефірі телемарафону Суспільного розповів, що Україна на сьогодні замовили 340 тисяч доз вакцини від грипу на додаток до тих, що вона отримає від ЮНІСЕФ безоплатно. Також вакцина завозиться комерційними організаціями.

"Тому з того попиту, що ми на сьогодні маємо, я б хотів, щоб він був вдвічі-втричі більший. МОЗ забезпечує, в першу чергу, вакцинацію ЗСУ, людей, які в зоні ризику:літні люди, з хронічними захворюваннями та медичних працівників. Сьогодні є єдина проблема — логістична. Через ворожі атаки на автомобільні та залізничні шляхи. Вакцина надходить в Україну, єдине з деякими запізненнями", — зазначив Радуцький.

Він також пояснив, що є охочі щепитися, і щойно вакцина з’являється в місті чи регіоні, її ніхто на складах не тримає і дефіцит штучний не створює.

"Вакцинація саме від грипу важлива для оборони країни, щоб не перевантажувати медзаклади, оскільки місця потрібні для поранених", — наголосив Радуцький.

Голова Комітету ВР також відзначив зменшення хворих на Covid-19 два тижні поспіль.

"Але не всі мають можливість здати своєчасно ПЛР-тест, як це було до війни через різні складнощі. Тому наша статистика зараз не така точна, як була минулого року. Але та інформація, яку ми отримуємо з Європи, де зараз щотижня кількість хворих зростає, свідчить, що скоріше за все ця хвиля дійде до нас. Вакцина від ковіду є в достатній кількості по всіх регіонах, тому треба просто піти провакцинуватися", — додав він.

Читайте також

У Європі поширюється новий варіант омікрон-штаму коронавірусу, він може спричинити ріст захворювання на COVID-19 — ECDC

На початок