"Перші, кого люди зустрічають на деокупованих територіях, поліцейські", — міністр внутрішніх справ

"Перші, кого люди зустрічають на деокупованих територіях, поліцейські", — міністр внутрішніх справ

"Перші, кого люди зустрічають на деокупованих територіях, поліцейські", — міністр внутрішніх справ
Суспільне Кропивницький

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський в рамках робочого візиту до Кіровоградської області відповів на запитання кропивницьких журналістів.

Які основні виклики постали перед поліцією під час війни?

До основних наших викликів нині можу віднести потужні обстріли цивільної інфраструктури. Жодну область це не минуло. Сьогодні наші повітряні сили збивають понад 90% дронів та половину ракет. Але інші досягають своєї мети. Для нашої системи це виклик, бо там, де немає електропостачання, працюють енергетики, піротехніки, ми маємо їм дати до цього доступ. І задіюємо генератори, які готувались для надзвичайних ситуацій.

Як розслідуються справи щодо розкрадання гуманітарної допомоги?

Впроваджені 20 справ на Кіровоградщині стосовно гуманітарної допомоги. Є кілька підозр. Більше інформації має керівник місцевої поліції. Як ще відбувається? До нас звертаються військові, які кажуть, що до них звертаються ті, хто видають себе за представників гуманітарної організації, щоб надати послуги за гроші.

Як забезпечення охорони публічного порядку діє під час воєнного стану?

За вісім місяців війни функції поліції та національної гвардії змінились. До охорони правопорядку також долучилась тероборона. Зріз охоронців громадського порядку у кожній області ви можете побачити на блок-постах, які ви проїжджаєте у кожному регіоні – там є представники всіх цих служб. Я вважаю, що ми цю сферу закрили. Перші, кого зустрічають на деокупованій території люди – це національна поліція. Вони заходять в кожну хату, спілкуються з кожним, бо там може не бути електроенергії, мобільного зв’язку – люди не знають, яка ситуація, де їх родичі, як оформити потрібні документи. Люди бачать, що є влада, яка починає функціонувати на певній території, порядок. І це все робить національна поліція після зачистки населеного пункту. Для цього залучаються і працівники поліції з Кіровоградщини. Це відрізняє російський підхід – фільтрація, тортури, катівні, ями.

Скільки злочинів на деокупованій території ви задокументували?

41 тисячу воєнних злочинів зареєстрували в Україні усі органи. Поліція – 39 тисяч. Стаття – "Порушення звичаїв війни". Це все, що відноситься до катувань, злочинів щодо дітей, руйнування, викрадення майна, насильницька евакуація, сексуальні насильства – те, що найбільше зустрічається. Ви бачите, що зараз при відході росіян у Херсонській області – там просто вивозять, грабують все. Ми коли заходимо – бачимо голі стіни у лікарнях, поліції, ДСНС. І це треба заповнювати, бо це потрібно тим, хто живе на цих територіях. Підозрювані знаходяться за лінією фронту, їх більшість. Ми використовуємо відповідні методи, щоб встановити їх. Є ті, кого вже притягнули до відповідальності за колаборацію з ворогом – через суд. Але основні злочинці – Путін і його поплічники, які постануть перед трибуналом. Тому я очікую велику кількість розгляду судових справ по встановленим особам очно і заочно. Ті, хто отримав вирок заочно, їх буде розшукувати Інтерпол,і вони будуть притягнуті до відповідальності на території тієї країни, де їх затримають.

Читайте також

  • Треба носити світловідбиваючі елементи. Як убезпечити себе та дітей на дорозі у темну пору доби
  • У Кропивницькому зріс попит на генератори, пальники та ліхтарі
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок