Міськрада Кропивницького затвердила новий тариф на теплопостачання

Міськрада Кропивницького затвердила новий тариф на теплопостачання

Міськрада Кропивницького затвердила новий тариф на теплопостачання
Фото: УНІАН

Міськрада Кропивницького затвердила новий підвищений тариф на теплопостачання. Для споживачів діятиме попередній, від 24 лютого 2022 року. Про це Суспільному розповів керівник пресслужби міської ради Сергій Якунін.

За законом, щороку міськрада має затверджувати новий тариф на теплопостачання до початку опалювального сезону, відповідно до заявки теплогенеруючого підприємства.

Кропивницьке комунальне підприємство "Теплоенергетик" подало заявку до міськради на підвищення ціни за свої послуги, оскільки ціни на природний газ, електроенергію, послуги водозабезпечення та водовідведення, розмір прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати підвищились.

Зокрема, вартість природного газу у чинному тарифі для населення становить 4 858,19 гривень за тисячу кубометрів, у той час, як цього опалювального сезону тепловикам доведеться сплачувати за нього 7 420 гривень. На 27% зросла вартість електричної енергії: із 3,22 гривень за кВт*год до 4,088 гривень. На 9,31% піднялася ціна послуг водопостачання та каналізації, на 19,31% підвищуються витрати на оплату праці та соціальних відрахувань, у 3,8 разів подорожчали матеріали, необхідні для забезпечення технологічного процесу вироблення і транспортування тепла та проведення ремонтів обладнання і мереж.

За результатами обрахунків, здійснених економістами "Теплоенергетика" і перевірених департаментом з питань економічного розвитку міськради, нові тарифи на опалювальний сезон 2022 - 2023 років складатимуть:

  • для населення: 3 811, 49 грн/Гкал при чинному тарифі 2 005,60 грн/Гкал (у перерахунку за квадратний метр опалюваної площі – 96,64 грн проти 50,85 грн);
  • для бюджетних організації – 5 762, 41 грн/Гкал при чинному тарифі 5 030 грн/Гкал;
  • для інших споживачів – 10 498,69 грн/Гкал при чинному тарифі 5 862,35 грн/Гкал.

У той же час, на період дії воєнного стану та шести місяців після його закінченні в Україні заборонено підвищувати для споживачів плату за теплопостачання.

Різницю від встановлених підвищених тарифів та тих, які сплачуватимуть споживачі, відшкодовуватимуть з державного бюджету.

Таким чином, тариф для населення залишається 50,85 гривень

Читайте також

  • У Кропивницькому нові адресні таблички встановлюють повільніше ніж планували
  • Треба носити світловідбиваючі елементи. Як убезпечити себе та дітей на дорозі у темну пору доби
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок