Перейти до основного змісту
РФ закуповує в Ірані бронежилети й шоломи для мобілізованих — розвідка

РФ закуповує в Ірані бронежилети й шоломи для мобілізованих — розвідка

РФ закуповує в Ірані бронежилети й шоломи для мобілізованих — розвідка
. Фото: 29.ru / Иван Митюшёв

Росія забезпечує мобілізованих військовослужбовців шоломами та бронежилетами іранського виробництва, оскільки неспроможна задовольнити наявні військові потреби власними силами.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони.

"Через неспроможність забезпечити нову хвилю мобілізованих необхідною амуніцією власного виробництва, РФ починає використовувати спорядження іранського виробництва. Найближчим часом заплановано передачу 3000 одиниць бронезахисту – 1500 бронежилетів, 1500 шоломів виробництва "Milad", — йдеться у повідомленні МО.

За даними розвідників, нині іранська амуніція перебуває на складі 1061 центру матеріально-технічного забезпечення 3 мотострілкової дивізії у Білгородської області.

При цьому влада Ірану також планує відправити нову групу радників для допомоги росіянам у бойовому застосуванні нового типу БПЛА — "Arash-2", а також іранських ракет класу "земля-земля", поставки яких планується розпочати вже найближчим часом.

Окрім того, з Ірану в Джанкой в окупованому Криму відбула група радників Корпусу вартових ісламської революції для допомоги російським військовим у бойовому застосуванні та удосконаленні БПЛА типу ""Shahed-136" та "Mohajer-6", додали в розвідці.

Що відомо

  • 13 вересня повідомлялось, що військові українських Збройних сил вперше знищили ударний БПЛА іранського виробництва. З огляду на особливості конструкції апарату, експерти дійшли висновку, що, найімовірніше, йдеться про іранський БПЛА Shahed-136. При цьому на його уламках наявне маркування кирилицею – "М214 Герань-2".
  • Після цього Україна вирішила позбавити іранського посла акредитації та знизити кількість персоналу в посольстві Ірану в Києві на тлі інформації про постачання безпілотників Росії. Іран заявив, що шкодує через рішення України. Водночас Українське МЗС підкреслило, що відповідальність за погіршення дипвідносин між країнами несе лише іранська сторона.
  • Уранці 17 жовтня військові РФ атакували Київ дронами-камікадзе. Збройні сили України збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Кутова частина будівлі обвалилася. Під завалами опинилися мешканці.
  • 17 жовтня головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив, що ЄС шукає конкретні докази будь-якої участі Ірану у війні Росії проти України.
  • 18 жовтня стало відомо, що посли країн Європейського Союзу схвалили санкції щодо фізичних і юридичних осіб Ірану у зв'язку з використанням Росією безпілотних літальних апаратів іранського виробництва в Україні.
  • За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе.
  • Влада Ірану засудила заклик Франції, Німеччини та Великої Британії до ООН розслідувати звинувачення в тому, що Росія використовувала безпілотники іранського походження для нападу на Україну.
  • Внаслідок авіаудару Ізраїля 21 жовтня була повністю знищена лінія збірки іранських безпілотників в районі сирійського військового аеропорту "Дамаск".
  • У британській розвідці вважають, що Росія використовує велику кількість іранських дронів Shahed-136, щоб пробити українську протиповітряну оборону.
  • Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Російський терор із використанням іранських дронів-камікадзе може тривати ще довго, тоді як запаси ракет у Росії майже вичерпані.

Читайте також

Що робити, коли чуєш дрон: у військовій адміністрації дали поради

Збити дрон-камікадзе: як протистоять військові та чому цивільним не варто втручатися

Чому не можна фотографувати уламки дронів — пояснили в Міноборони

"Влада Ірану не вперше називає чорне білим" — у МВС прокоментували заперечення Ірану поставок дронів РФ

Топ дня
Вибір редакції
На початок