Терор дронами-камікадзе може тривати ще довго — Буданов

Терор дронами-камікадзе може тривати ще довго — Буданов

Терор дронами-камікадзе може тривати ще довго — Буданов
Глава ГУР МО Кирило Буланов. Фото: УНІАН

Російський терор із використанням іранських дронів-камікадзе може тривати ще довго, тоді як запаси ракет у Росії майже вичерпані. Про це в інтерв'ю "Українській правді" сказав очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

"Все, що робить зараз Росія – це акт тероризму. Найголовніша мета – посіяти паніку, страх, невпевненість у завтрашньому дні. Паніка і страх – це головна зброя терору", – сказав він.

За словами Буданова, росіяни намагаються завдати серйозних втрат українському енергетичному сектору, а по-друге, намагаються припинити експорт електроенергії з України, щоб завдати ще й економічного удару.

"Ну й загалом, як вони кажуть, занурити Україну в суцільну темряву і холодну зиму – це їхня мрія. Але, повірте, цього не станеться", – сказав голова ГУР.

Буданов зазначив, що весь попередній період росіяни здебільшого били по військових об'єктах, меншою кількістю – по цивільних. А зараз по військових вони взагалі не б'ють, а б'ють тільки по цивільних.

"Це ще раз підтверджує моє твердження, що РФ є державою-терористом і використовує терористичні методи для досягнення своєї мети. Крім того, сама назва іранського дрона Shahed-136 – це все туди. Терор з використанням "Шахедів" насправді може бути ще довго. А от з використанням ракет – ні, тому що запаси майже вичерпані", – сказав він.

За словами очільника ГУР, у Росії залишилося близько 13% ракет для "Іскандерів", близько 43% ракет типу "Калібр-ПЛ", "Калібр-НК", ракет Х-101 та Х-555 також близько 45%.

"Просідати нижче 30% взагалі дуже небезпечно, тому що це вже йде недоторканий запас. По "Іскандерах" Росія вже давно пройшла НЗ, але по "Калібрах" і по Х-101, Х-555 ще намагаються якось утримуватися в межах норм", ракет типу "Калібр-ПЛ", "Калібр-НК", – зазначив він.

За словами Буданова, через нестачу ракет та через їхню невисоку ефективність і точність, росіяни змушені використовувати іранські дрони.

Питання про кількість іранських дронів, які ще залишилися у російських військових, очільник ГУР назвав некоректним, бо Росія постійно їх замовляє.

За його словами, станом на 22 жовтня застосовано 330 "Шахедів", і 222 з них було збито.

"Інші тією чи іншою мірою дійшли до своїх цілей – не завжди до своїх, іноді десь поруч, але 30% дронів доходять до цілей. Одноразова поставка партії – це близько 300 одиниць", – зазначив Буданов.

За його словами, загалом росіяни замовили близько 1700 всіх типів дронів.

"Наразі друга партія пішла. Ви ж маєте зрозуміти, вони замовили 1700 штук, але їх ще треба виготовити. Тому тут теж є певні проблеми. Але, як бачите, ППО в принципі справляється, 70% збиті", – наголосив очільник ГУР.

Що відомо

  • 13 вересня повідомлялось, що військові українських Збройних сил вперше знищили ударний БПЛА іранського виробництва.
  • З огляду на особливості конструкції апарату, експерти дійшли висновку, що, найімовірніше, йдеться про іранський БПЛА Shahed-136. При цьому на його уламках наявне маркування кирилицею – "М214 Герань-2".
  • Після цього Україна вирішила позбавити іранського посла акредитації та знизити кількість персоналу в посольстві Ірану в Києві на тлі інформації про постачання безпілотників Росії. Іран заявив, що шкодує через рішення України. Водночас Українське МЗС підкреслило, що відповідальність за погіршення дипвідносин між країнами несе лише іранська сторона.
  • Протиповітряна оборона Повітряних Сил та інших складових Сил оборони України станом на 19 жовтня знищила 223 дрони-камікадзе іранського виробництва Shahed-136.

Читайте також

Що робити, коли чуєш дрон: у військовій адміністрації дали поради

Збити дрон-камікадзе: як протистоять військові та чому цивільним не варто втручатися

Чому не можна фотографувати уламки дронів — пояснили в Міноборони

"Влада Ірану не вперше називає чорне білим" — у МВС прокоментували заперечення Ірану поставок дронів РФ

На початок